منوهای نصب در پنل مدیریت

  • ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

آموزش برنامه نویسی پایتون قسمت اول

خوب همان طور که داخل پست های قبلی بهتون توضیح داده شده از فواید زبان برنامه نویسی پایتون و با سایر زبان ها برنامه نویسی مقایسه کردیم اما خوب دیگه وقتشه کم کم شروع به آموزش این زبان برنامه نویسی کنیم .

اما قبل از آموزش نیاز چند نکته اساسی توضیح داده بشه :

شاید شما هم این موضوع رو شنیده باشید که پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا :

اما سطح بالا یعنی چی ؟

به زبان ساده زبان برنام نویسی سطح بالا زبانی هستش که به زبان گفتار انسان نزدیک و شما به راحتی اگر زبان انگلیسی رو بلد باشید می تونید از معنی کلمات اون زبان برنامه نویسی به سادگی تمام سر دربیارید ، پس اولین موضوع در پایتون این است که یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و نزدیک به زبان گفتار انسان .

همین موضوع باعث میشه یک زبان شیوا برای یادگیری تازه وارد ها و همچنین کسانی که به صورت حرفه ای با زبان های برنامه نویسی دیگه کار کردن پایتون براشون لذت بخش باشه .

خیلی از برنامه نویس ها شاید پایتون رو مورد تمسخر قرار بدن که یک زبان برنامه نویسی برای کودکان به حساب می آیداما همینجا باید بگم این زبان برنامه نویسی در عین سادگی هر چه تمام تر پیچیدگی های منطقی خودش رو داره پس هر چه یادگیری ساده ای داشته باشه اما اگر بلد نباشید باهاش کار کنید مطمعن باشید شما رو به چالش خواهد کشید .

دومین موضوع کتاب خانه های استاندارد پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون تمام قدرتی که داره به خاطر داشتن کتاب خانه های استاندارد و ساده از نظر کارایی و از همه مهم تر رایگان بودن کتاب خانه ها در طیف های گسترده ای که داره .

پس یکی دیگه قدرت های این زبان برنامه نویسی داشتن کتاب خانه های رایگان ، بسیار زیاد و استاندارد پایتون هستش .

ربان برنامه نویسی پایتون دارای بیش از 200 کتاب خانه استاندارد که با نصب نرم افزار اصلی پایتون به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل شما نصب خواهد شد .

اما به غیر از این کتاب خانه های استاندارد پایتون دارای بیش تر از 100 کتاب خانه ی تخصصی در تمام حوزه ها از محاسبات ساده ریاضی گرفته تا هوش مصنوعی می باشد که پیش تر در مقاله های قبلی به طیف های گسترده این حوزه ها اشاره کوتاه کردیم .

می 20, 2020

۰ پاسخ به "آموزش برنامه نویسی پایتون قسمت اول"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X