منوهای نصب در پنل مدیریت

  • ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون قسمت دوم

خوب تا اینجا که همه چیز خوب پیشرفته و شما کمی با زبان برنامه نویسی پایتون آشنا شدید نرم افزار اصلی این زبان رو دانلود کردید و یادگرفتیم چه مزیت های نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی داره خوب دیگه وقتشه خیلی سریع کد زدن رو شروع کنیم برای نوشتن کد های زبان برنامه نویسی پایتون می تونید از کنسل اصلی خود زبان برنامه نویسی پایتون استفاده کنید .

خوب در دنیای برنامه نویسی یک قانون نا نوشته وجود داره که هر برنامه نویسی برای شروع کار خودش یک نرم افزاری رو با است Hello word یا سلام به دنیا آغاز می کنه ما هم باید این سنت دیرینه رو به رسم یاد بود زنده نگه داریم و این نرم افزار رو بنویسیم اما قبل از نوشتن این نرم افزار لازمه یک سری توضیحات در مورد یک سری قواعد اولیه بهتون بدم .

خوب در هر زبان برنامه نویسی یک دستور چاپ یا print وجود داره که با استفاده از این دستور متن ؛ عدد ؛ محاسبه و یا نتیجه یک عملیات ریاضی رو به کاربر و یا یوزر و یا به کل شخصی که از نرم افزار شما و یا از سایتی که شما طراحی کردید استفاده می کنه .

در زبان برنامه نویسی پایتون برای چاپ و نمایش دادن یک خروجی از دستور Print(‘matn morede nazar’) استفاده می کنند تا متن مورد نظر و یا دستور مورد نیاز برنامه که لازمه برای کاربر به نمایش دربیاد رو نمایش میده .

به صورت مثال شما با دستور زیر :

print(‘Matn morede nazar’)

زمانی که شما دستور بالا رو در زبان برنامه نویسی پایتون وارد کنید و به جای جمله Matn morede nazar هر جمله ای که می خواهید بنویسید سپس همان جمله به کاربر نمایش داده می شود .

در قسمت های بعدی بیشتر راجب موضوع چاپ در زبان برنامه نویسی پایتون توضیح خواهیم داد .

می 20, 2020

۰ پاسخ به "آموزش زبان برنامه نویسی پایتون قسمت دوم"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X