• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اندروید با پایتون!!

اگر می خواهید برنامه نویسی کنید به دلایل زیادی ممکن است بخواهید برنامه نویسی اندروید را شروع کنید. مثل داشتن انگیزه برای ایجاد تغییر درکسب و کارها، آموزش، و یا یک تغییر خیلی مهم در جهان وشاید اندروید، فقط برای لذت بردن خودتان باشد.

در کل اندروید یک محیط بی نظیر برای شروع برنامه نویسی با پایتون است.

مشکل اصلی این است قبل اجرای برنامه خود باید SDK، Java JDK، Android Studio، را بارگیری کنید سپس مسیر آنها را مشخص کنید.

به همین دلیل پایتون می تواند جایگزین جذابی برای برنامه نویسی اندروید باشد، و همین طور سادگی، ظرافت و ساختار منحصر به فرد پایتون باعث می شود که زبان برنامه نویسی خوبی برای برنامه نویسان جدید باشد.

نکته : برنامه نویسان می توانند به راحتی کد ها خود را در Windows، Linux، macOS واندروید اجرا کنید.

برنامه های کاربردی بسیاری با پایتون برای اندروید نوشته شده اند مانند FoodPuls که یک برنامه خدماتی است که فرایند سفارش غذا آسان می کند.

پایتون (Python)

زبان برنامه نویسی پایتون نسبت جدید و ساده است که در سال ۱۹۹۱ منتشر شد. در پایتون با کمترین کد بیشترین کار را می توانید انجام دهید.

شروع!

اگر برای اولین بار است که پایتون را شروع می کنید طبیعی است که از نسخه ۳ استفاده کنید تا بروز باشید اما ممکن است نیاز به کتاب خانه خاصی داشته باشید! دراین صورت باید بازگشتی به نسخه ۲ داشته باشید ولی کتابخانه اصلی که با آن سر کار دارید Kivy خواهد بود که پشتیبانی آن از پایتون ۳ است.

اما برای شروع بهتر است از Qpython 3 (کد های پایتون ۳ را اجرا می کند) استفاده کنید.

Kivy چیست ؟

این فریم ورک به شما اجازه می دهد با استفاده از پایتون برای کامپیوتر ها و تلفن های همراه برنامه طراحی کنید.یکی از ویژگی های Kivy این است که وقتی درآن کد نویسی می کنید می توانید از چند پلتفرم متفاوت استفاده کنید.

کتابخانه Kivy دارای یک ماژول قدرتمند است که این امکان را به شما می دهد تا قابلیت چند حرکتی و چند لمسی را دربرنامه خود پیاده کنید.

نکته ای که قابل توجه : قبل از شروع برنامه نویسی اندروید با پایتون حتما با کتابخانه Kivy آشنایی کامل پیدا کنید

Programming Guide » Kivy Basics

یک کد ساده

در آخر بعد نصب جدید ترین نسخه پایتون از ابتدا شروع کنید و برنامه Hello world را بسازید.

مقالات پیشنهادی :

پایتون زبان برنامه نویسی محبوب برای برنامه های تلفن همراه

شهریور ۲۵, ۱۳۹۹
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
m.mahdi eyni
11 months ago

جزو جذاب ترین مقالاتی بود که مطالعه کرده بودم

درباره ما

پایتونی/تیم توسعه زبان برنامه نویسی پایتون ، اولین ارایه دهنده خدمات هوش مصنوعی بر بستری ابری ایران می باشد . هدف اصلی پایتونی ها ساخت یک جامعه از توسعه دهندگان به روز ترین و کاربردی ترین زبان برنامه نویسی دنیا در ایران است .

 

logo-samandehi

[form to=”[email protected]” subject=”Subject”] [form_element type=”text” validate=”email” options=”” placeholder=”ایمیل”] [form_element type=”submit” validate=”” options=”” placeholder=”ارسال”] [/form]

 

 

X