منوهای نصب در پنل مدیریت

  • ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

بهترین زبان برنامه نویسی چیست ؟!

بهترین زبان برنامه نویسی چیست ؟! { پایتون } انتخاب زبان برنامه نویسی همواره یکی از دغدغه های اصلی مبتدیان و کسانی که تازه شروع به برنامه نویسی می کنند است و تمامی کسانی که می خواهند تازه شروع به برنامه نویسی کنند و به نوعی وارد عرصه برنامه نویسی و دنیای کامپیوتر بشوند یکی از مهم ترین تصمیمات آن ها به حساب می آید .

به طور کلی تعداد زیادی سوال و همه مشابه یکدیگر در زبان های برنامه نویسی مطرح می شود که سوال های پر تکرار این حوزه سعی شده در این مقاله به صورت جزیی و مرحله به مرحله پاسخ داده شود .

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه.

  1. بهترین زبان برنامه نویسی کدام زبان است ؟!

    هیچ زبان برنامه نویسی را نمی تواند به طور قطع گفت بهترین زبان برنامه نویسی هستند اما هر زبان برنامه نویسی مصارف خاص خودش را دارد !
    اگر بخواهیم مثال بزنیم مانند این میماند که بگوییم چه زبان خارجی برای یادگیری از همه زبان ها بهتر است !؟ مانند ؛ انگیلیسی ، فرانسوی ، عربی و …
    پس مطلبی به نام بهترین زبان برنامه نویسی وجود ندارد و هر زبان برنامه نویسی از لحاظ کارایی خود در مکان های مختلف و مصارف مختلف استفاده می شوند .

خوب همانطور که متوجه شدید چیزی به نام بهترین زبان برنامه نویسی وجود ندارد آما می شود در انتخاب زبان های برنامه نویسی بهترین انتخاب را برگزید اما چگونه ؟!

بهترین زبان برنامه نویسی چیست ؟!
بهترین زبان برنامه نویسی چیست ؟!
چگونه می توان بهترین زبان برنامه نویسی را انتخاب کرد !؟

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که شما هدفتان از انتخاب زبان برنامه نویسی چیست !؟
ایا نیازمند تخصص خاصی در رشته کاری خود هستید ؟!
ایا هدف شما کسب درآمد است ؟!
آیا می خواهید به علم خود بیافزایید و علاقهمند به یادگیری هستید ؟!
تمامی پرسش های بالا می تواند جواب سوال شما را بدهد اما ما یک فرض ساده داریم آن هم این که شما می خواهید یک زبان برنامه نویسی قوی قدرت مند به روز با سرعت بالا و اسان در یادگیری و چند منظوره را انتخاب کنید اگر می خواهید برای شروع برنامه نویسی بهترین زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید پیشنهاد ما به شما آسان ترین زبان برنامه نویسی دنیا است ! / یعنی پایتون /

چرا پایتون ؟!

پایتون یک زبان برنامه نویسی که کمتر از 15 سال سن رسمی دارد، که به کارگیری شده اما با قدرتی روز افزون از جدید ترین کتاب خانه ( لایبرری ها یا ماژول ها) های به روز تا متداول ترین روش های ساده و پیچیده گرفته از این زبان برنامه نویسی در الگوریتم ها استفاده می شود در واقع بر کسی این موضوع پوشیده نیست که آینده دنیای برنامه نویسی در دستان زبان برنامه نویسی پایتون هست !

با پایتون چه کاری می توان انجام داد ؟!

بهتر است پاسخ این سوال را اینگونه مطرح کنید !
چه کاری نمی شود با پایتون انجام داد ؟!
نوشتن نرم افزار های ساده اسکریپتی / طراحی صفحات هوشمند و پیشترفته وب / تست و نفوذ / هک و امنیت / هوش مصنوعی / نرم افزار های گرافیکی تحت دسکتاپ / مهندسی نرم افزار / داده کاوی / جمع اوری اطلاعات و هزاران مثال دیگر ….

آیا یادگیری پایتون سخت است ؟!

یادگیری زبان برنامه نویسی با قدرت مانند پایتون بسیار بسیار آسان است ! و با آموزش های اصولی مثل آموزش سایت هایی مانند پایتونی ها می تواند به کل این زبان برنامه نویسی در مدت 4 هفته آن هم فقط به صورت مجازی کاملا مسلط شد.

من می تواند برنامه نویسی پایتون را یاد بگیرم ؟!

بله ، چرا که نه یادگیری زبان برنامه نویسی چه پایتون و چه سایر زبان های برنامه نویسی نیازمند یک مرجع آموزشی درست ؛ تمرین و تکلیف می باشد که وبسایت پایتونی ها تمام این مراحل را در دل خود جای داده و توانسته به راحتی تمامی امکاناتی که برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی نیاز را در خود جای دهد .

آیا بعد از یادگیری کامل و مسلط شدن به زبان برنامه نویسی امکان کسب درآمد وجود دارد ؟!

این سوال و در آمد برنامه نویسی و بازار کار گسترده و ایده آل کشور عزیزمان ایران از کسی پوشیده نیست که درآمد های خوبی در ضمینه برنامه نویسی در ایران وجود دارد و همینطور بازار کار خوب و گسترده ای که هر روز در حال گسترش است !

درآمد برنامه نویسان پایتون در سال 1398 چه قدر است ؟!

در حال حاضر در براوردی که در کشور ایران بر اساس سایت های آمار جهانی برآورد شده برنامه نویسی عدد ماهیانه بین 2/500/000 تا 15/000/000 تومان بستگی به تجربه میزان تخصص و شغل خود درآمد دارند که از گستردگی پایتون نمی توان به صورت دقیق درآمد کلیه مقطع ها و رشته های کاری این زبان برنامه نویسی را نام برد .

همانطور که در سوالات بالا مطرح شد ؛ پایتون یک زبان برنامه نویسی ساده اما در عین حال قدرتمند و پیچیده است و همانند یک تیغ جراحی می ماند که در دستان یک کودک باشد و جان آدمی را بگیرد و یا در دستان یک پزشک باشد تا بتواند با آن جان شخصی را نجات دهد ! زبان برنامه نویسی پایتون دقیقا مصداق همین مثال است !

پایتون
دسامبر 31, 2019

۰ پاسخ به "بهترین زبان برنامه نویسی چیست ؟!"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X