• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فریم ورک Kivy یا Beeware!؟

آیا می دانید با کدام فریم ورک می توانید یک اپلیکیشن موبایل بسازید؟؟ حتما بین دو راهی Kivy و Beeware گیر کرده اید !

Kivy و Beeware هر دو فریم ورک های جالبی هستنند و هر دو ارزش بحث و برسی را دارند. با این حال به نظر می رسد Kivy امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

من شخصاً به شدت علاقه مند به ساختن برنامه های موبایل و دسکتاپ بصورت بومی!! با پایتون هستم.

فکر می کنم BeeWare گزینه بهتری در این زمینه باشد زیرا از کنترل UI های بومی استفاده می کند.

اگر صادق باشیم نوشتن یک اپلیکیشن عالی و بی نقص با پایتون، کمی منطقی به نظر نمی رسد و شاید بهترین انتخاب برای اندروید، جاوا باشد.

به اعتقاد من در آینده نه چندان دور، به دلیل افزایش محبوبیت زبان پایتون شاهد تغییرات زیادی در فضای توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه خواهیم بود.

با اینکه نظر اکثریت براین است که توسعه برنامه های تلفن همرا با پایتون درست نیست اما من دوست دارم برنامه های تلفن همراه را با پایتون بنویسم.

دقت کنید همنطور که گفته شد همه چیز در حال تغییر است!!

مقاله پیشنهادی : ابزار های مختلف برای اجرای پایتون دراندروید

نگاهی به این دو فریم ورک

Kivy

Kivy  یک فریم ورک اوپن سورس است که که یک ویژگی بسیار جذاب دارد به شما این امکان را می دهد برنامه های گرافیکی پایتون را روی سیستم عامل های اصلی ( لینوکس، ویندوز، macOS ) و همچنین Android و ios اجرا می شود، ایجاد کنید.

اگر چه Kivy فریم ورک پایتون است اما دارای ابزاری است که میتواند از API های معمولی جاوا، از ارسال پیام از طریق پیامک تا ایمیل ، قطب نما و… استفاده کند

نکته : برای برنامه های کاربردی تلفن همراه ورودی های بسیاری وجود دارد و Kivy  سعی کرده تمام این ورودی های موجود را فراهم سازد.

BeeWare

فریم ورک BeeWare یک ابزار برای نوشتن کد پایتون در یک محیط خوب و غنی که دارای کتابخانه ها و کد پشتیبانی لازم برای اجرای آن کد در iOS ، Android ، macOS ، Linux ، Windows ، tvOS و موارد دیگر…

فریم ورک BeeWare اوپن سورس است ودقیقا همان چیزی است که شما می خواهید.

برای آشنایی بیشتر کلیک کنید

شهریور ۲۵, ۱۳۹۹
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

درباره ما

پایتونی/تیم توسعه زبان برنامه نویسی پایتون ، اولین ارایه دهنده خدمات هوش مصنوعی بر بستری ابری ایران می باشد . هدف اصلی پایتونی ها ساخت یک جامعه از توسعه دهندگان به روز ترین و کاربردی ترین زبان برنامه نویسی دنیا در ایران است .

 

logo-samandehi

[form to=”[email protected]” subject=”Subject”] [form_element type=”text” validate=”email” options=”” placeholder=”ایمیل”] [form_element type=”submit” validate=”” options=”” placeholder=”ارسال”] [/form]

 

 

X