• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

متود Monte Carlo

متود Monte Carlo چیست؟

متود Monte Carlo یابه اصطلاح MC یک نوع متود عددی برای حل مسائل ریاضی با نمونه گیری تصادفی یا شبیه سازی متغیرهای تصادفی است. تمام متود های MC مفهوم استفاده از نمونه های تصادفی گرفته شده را برای محاسبه مسئله های معین استفاده می کنند.

Monte Carlo یکی از متود های Reinforcement learning است، و مفهوم بسیار ساده ای است

در این متود Agent حالات مختلف یک اتفاق را می آموزد و هنگام تعامل با محیط پاداش می گیرد. Agent نمونه های اموخته تولید می کند و سپس بر اساس بازده میانگین نمونه ها، ارزش یک حالت محاسبه می شود.

ویژگی های کلیدی متود Monte Carlo :

  • هیچ مدلی وجود ندارد
  • agent از تجربه ای که نمونه ها یاد می گیردند استفاده می کند
  • تنها پس از یک بخش کامل ، مقدارها آپدیت می شوند( به همین دلیل همگرایی این الگوریتم کند است)
  • هیچ راه اندازی وجود ندارد
  • فقط در مسائل دارای بخش یا قسمت قابل استفاده است
Monte Carlo

متود Monte Carlo چطور کار می کند؟

شبیه ساز MC با ایجاد مدل هایی از نتایج ممکن طیف وسیعی از مقادیر را جایگزین می کند و تجزیه تحلیل ریسک های ممکن را انجام می دهد. به آن توابع احتمالی نیز می گویند که برای هر عاملی که عدم اطمینان ذاتی داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.و هر دفعه با استفاده از مجموعه های متفاوتی که از مقادیر تصادفی ساخته است برای محاسبه توابع احتمالی بار ها و بار ها استفاده می کند.

کاربرئ این متود چیست؟

متود MC برای مدل سازی نتایج احتمالی که در یک فرآیند به دلیل مداخله متغیر های تصادفی به راحتی قابل پیش بینی نیست استفاده می شود.

این یک تکنیک برای درک تاثیر یک ریسک و یک چیز نا معلوم در پیش بینی است.

چرا امروزه متود Monte Carlo بسیار مهم شده است؟

الگوریتم های MC ساده، منعطف و قابل مقیاس هستند، هنگام استفاده از سیستم های فیزیکی، تکنیک های های Monte Carlo میتوانند الگو های پیچیده را به مجموعه ای از پیش آمد ها و فعل و انفعالات اساسی ساده سازی کند. و این امر باعث محبوبیت آن شده.

ویکی پدیا

مرداد ۲, ۱۳۹۹
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

درباره ما

پایتونی/تیم توسعه زبان برنامه نویسی پایتون ، اولین ارایه دهنده خدمات هوش مصنوعی بر بستری ابری ایران می باشد . هدف اصلی پایتونی ها ساخت یک جامعه از توسعه دهندگان به روز ترین و کاربردی ترین زبان برنامه نویسی دنیا در ایران است .

 

logo-samandehi

[form to=”[email protected]” subject=”Subject”] [form_element type=”text” validate=”email” options=”” placeholder=”ایمیل”] [form_element type=”submit” validate=”” options=”” placeholder=”ارسال”] [/form]

 

 

X