021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

استراتژی در راه یادگیری پایتون

استراتژی در راه یادگیری پایتون

ما بسیار هیجان زده هستیم که شما تصمیم گرفتید یادگیری پایتون شروع کنید!

یکی از متداول ترین سؤالاتی که از خوانندگان ما دریافت می کنیم این است که “بهترین راه برای یادگیری پایتون چیست؟”
من معتقدم که اولین قدم برای یادگیری هر زبان برنامه نویسی این است که شما باید آموزش ببینید که چگونه یاد بگیرید. آموزش نحوه یادگیری مهمترین مهارت در برنامه نویسی رایانه است.

اما چرا دانستن چگونگی یادگیری بسیار مهم است؟

جواب : با تکامل زبانها ، کتابخانه ها ایجاد می شوند و ابزارها به روز می شوند. دانستن نحوه یادگیری برای رعایت این تغییرات و تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق بسیار ضروری است.

در این مقاله ، ما چندین روش یادگیری را ارائه خواهیم داد که به شما کمک می کنیم تا راه خود را برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای ، شروع کنید!

ما در اینجا به چند نکته ابتدایی برای کسانی که تازه وارد هستند را گوش زد می کنیم ؛ این نکات برای برنامه نویسی پایتون شدیدا امری ضروری است و نیاز به انجام مستمر دارد :

 

تمرین کد زدن :

ما توصیه می کنیم هر روز متعهد شوید به کد سازی شاید باور کردن سخت باشد ، اما حافظه ماهیچه نقش زیادی در برنامه نویسی بازی می کند. تمرین روزانه به کد نویسی ، به پیشرفت حافظه کمک می کند. اگرچه ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد ، هر روز 10 دقیقه شروع به کار کوچک کنید و راه خود را از آنجا شروع کنید.

 

یاداشت برداری کنید :

به عنوان یک برنامه نویسی شاید اول کار تعجب کنید ، اما یاداشت برداری یکی از کلیدی ترین نکات یک برنامه نویس موفق است ، در هر مرحله ای از برنامه نویسی نوشتن کد های حیاتی و یا یاداشت نکته های مهم یک امر ضروری برای یک برنامه نویس است . این امر برای کسانی که می خواهند یک برنامه نویسی کاملا حرفه ای شوند و برنامه نویسی را به عنوان شغل اصلی خود ادامه دهند باید از این روش یاداشت برداری استفاده کنند چون در اینده استخدام شغلیشان بسیاری از مصاحبه ها باید کد ها را بر روی تخته سیاه بنویسند .

 

بهترین روش یادگیری !

اگر کسی نیاز به ساخت یک بدن خوب داشته باشد ، سعی می کند در باشگاه و با تمرین زیاد به فرم بدنی ایده ال خود برسد و نه با خواندن کتاب بدن سازی !

برنامه نویسی هم به همین شکل است ، اگر کسی می خواهد یک برنامه نویسی حرفه ای در ضمینه برنامه نویسی پایتون شود باید با تمرین و پشت کار بسیار به این موضوع برسد و نه با خواندن کتاب به تنهایی کافی نیست !

بهترین مدل یادگیری ! تمرین همزمان با یادگیری است ! به این مدل تعاملی یا اینتراکتیو گفته می شود.

برای این که آموزش خود را به روش اینتراکتیو ادامه دهید بهترین گزینه استفاده از خود نرم افزار اصلی برنامه نویسی پایتون است .

 

کد زدن در پایتون

برای نوشتن کد در پایتون می توانید به صورت خیلی ساده نرم افزار اصلی پایتون یا IDLE پایتون را باز کنید و وارد محیط اینتراکتیو پایتون شوید !

بعد از وارد شدن به این محیط خیلی ساده می توانید کد های خود را به صورت خط به خط وارد کنید و با زدن اینتر پایتون کد شما را اجرا خواهید کرد

به این مدل از اجرا کد اینتراکتیو گفته می شود .

 

سخت نگیرید !

زبان برنامه نویسی پایتون به سادگی قابل یادگیری است و شما می توانید به راحتی آن را فرا بگیرید ولی نباید از این موضوع قافل شوید که به خودتان سخت بگیرید برای این زبان برنامه نویسی کافی است برای یادگیری هر بخش 25 دقیقه زمان بگذارید و بعد به انجام تمرین بپردازید !

تمرین و استحراحت مهم ترین عنصر ترکیبی هر آموزش است !

 

تبدیل به یک شکارچی باگ های کامپیوتری شوید !

وقتی صحبت از مبارزه با باگ های یا اشکالات مخوف کامپیوتری می شود خیلی از برنامه نویسی ها کابوس های عجیبی می بینند اما پیدا کردن این مشکلات بهتر راه برای محک زدن میزان مهارت شما در برنامه نویسی هستن ؛ باگ ها بهترین دوست های یک برنامه نویس هستند .

شناخت ارور ها ، بازی با ارور ها ، همچنین از همه مهم تر شناخت ارور ها یکی از بهترین ابزار های یک برنامه نویس برای مبارزه با مشکلات در کد های کامپیوتری است !

اما در زبان برنامه نویسی پایتون باز این مشکلی با استفاده از ابزار های خاصی حل شده است پس زیاد نگران نباشید !

 

دوستان جدید پیدا کنید :

زمانی که شما در بین افرادی باشید که آن ها هم مثل شما در حال یادگیری هستند شما بیشتر به یادگیری پایتون علاقه مند خواهید شد در نتیجه پیشرفت بیشتری حاصل می کنید .این به شما امکان می دهد ده ها  نکات و ترفندهایی را که در طول ماه ها و شاید هم سال یاد نگیرید.

بتوانید در عرض چند دقیقه از دیگر کسانی که در یادگیری پایتون هستن بیاموزید.

 

آموزش :

در تمامی سطوح عملی ثابت شده است اگر شما در حال آموزش موضوعی هستید تمامی بار علمی خود را در آن آموزش برای دیگران به اشتراک می گذارید پس اگر می خواهید بدانید واقعا در همان مقطعی که هستید چه چیزی را تمام و کمال مسلط هستید.

همین الان به اموزش به دیگران بپردازید ، اگر کسی در کنار شما علاقهمند به یادگیری نیست پس به خودتان آموزش دهید از خودتان در سیستم کامپیوترتان یک فیلم آموزش ظبط کنید و بعد به آن فیلم با دقت نگاه کنید آنگاه متوجه خواهید شد شما در چه سطحی از یادگیری هستید .

اولین برنامه خود را در اولین روز برنامه نویسی شروع کنید !

بدون هیچ بهانه ای در روز اول برنامه نویسی خود دقیقا که در همان جایی که هیچ چیزی از برنامه نویسی بلد نیستید و فقط با دستورprint آشنا هستید سعی کنید خلاق باشید و اول برنامه خود را به شکل های متنوع بنویسید . هیچ بهانه ای نیارید حتی اگر برنامه شما زشت ترین ، مزخرفترین و حتی بد ترین نرم افزار باشد که در دنیا طراحی شده است .

 

این متود های آموزشی و روش هایی بود که شما در راه یادگیری پایتون به آن نیاز دارید مطمعن باشید شما به غیر از موارد ذکر شده به هیچ مورد دیگری برای یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون نیاز ندارید و با رعایت همین موضوعات می توانید به راحتی به کمک سایت پایتون ها زبان برنامه نویسی پایتون را به صورت حرفه ای یادبگیرید.

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

جیسون

JSON(جیسون) چیست؟

9
دقیـقه مطالعه
ادامه ...

PeP 10 چیست؟

2
دقیـقه مطالعه
ادامه ...

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2