021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

کتابخانه NLTK

پیشگفتار

این یک مقاله در مورد پردازش زبان طبیعی است. منظور از “زبان طبیعی” زبانی است که برای ارتباطات روزمره توسط انسانها استفاده می شود. زبانهایی مانند انگلیسی ، هندی یا پرتغالی. برخلاف زبانهای مصنوعی مانند زبانهای برنامه نویسی و نمادهای ریاضی ، زبانهای طبیعی با گذر از نسلی به نسل دیگر تکامل یافته اند و به سختی می توان آنها را با قوانین صریح مشخص کرد.

در عین حال ، مقایسه ی سبک های مختلف نوشتار ، می تواند به راحتی شمارش فرکانس های کلمه باشد. از طرف دیگر ، NLP شامل “درک” جملات کامل انسانی ، حداقل به حدی است که می تواند پاسخهای مفیدی به آنها بدهد. فن آوری های مبتنی بر NLP به طور فزاینده ای گسترش می یابند. به عنوان مثال ، تلفن ها و رایانه های دستی از متن پیش بینی کننده و تشخیص دست خط پشتیبانی می کنند. موتورهای جستجوگر وب به اطلاعات قفل شده در متن بدون ساختار دسترسی می دهند. ترجمه ماشینی به ما امکان می دهد متون نوشته شده به زبان چینی را بازیابی کنیم و آنها را به زبان اسپانیایی بخوانیم.

تجزیه و تحلیل متن ما را قادر می سازد تا احساسات را در توییت ها و وبلاگ ها تشخیص دهیم. پردازش زبان با فراهم آوردن رابطهای بین ماشین و ماشین طبیعی تر و دسترسی پیچیده تر به اطلاعات ذخیره شده ، نقش اساسی را در جامعه اطلاعات چند زبانه ایفا می کند.

این مقاله مقدمه ای کاملاً در دسترس در زمینه NLP را ارائه می دهد. این می تواند برای مطالعه فردی یا به عنوان کتاب درسی برای دوره های پردازش زبان طبیعی یا زبان شناسی محاسباتی ، یا به عنوان مکمل دوره های مربوط به هوش مصنوعی ، استخراج متن یا زبان شناسی بدنه مورد استفاده قرار گیرد. این کتاب به شدت عملی است ، شامل صدها نمونه کاملاً کار شده و تمرینات درجه بندی شده. این کتاب بر اساس زبان برنامه نویسی پایتون و یک کتابخانه منبع باز به نام Toolkit Language Natural (NLTK) ساخته شده است.

NLP به دلایل علمی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی از اهمیت برخوردار است. NLP با پیشرفت تئوری ها و روش های مختلف در انواع فن آوری های جدید زبان ، رشد سریع را تجربه می کند. به همین دلیل برای طیف گسترده ای از مردم داشتن دانش کار در مورد NLP مهم است. در داخل صنعت ، این شامل افراد در تعامل انسان و کامپیوتر ، تجزیه و تحلیل اطلاعات تجاری و توسعه نرم افزار وب می شود. در آکادمی ، افراد در مناطقی از علوم انسانی و محاسبات زبانشناسی تا علوم رایانه و هوش مصنوعی را شامل می شود. (برای بسیاری از افراد در دانشگاه ، NLP با نام “زبان محاسباتی” شناخته شده است.)

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2