021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

مقدمه توسعه وب (کتابخانه و فریمورک)

قبل از شروع و ورود به مباحث تخصصی و معرفی فریمورک ها و کتابخانه ها لازم میبینم اول تمامی این مفاهیم رو توضیح بدهم که در ادامه هنگام مطالعه مقالات و مطالب سایت دچار سردرگمی نشوید و همچنین تعریف غلطی از این مفاهیم نداشته باشید.

وب اپلیکیشن(web application):

web application

برخلاف برنامه های مبتنی بر کامپیوتر که مستقیما روی سیستم عامل اجرا میشوند، وب اپلیکیشن ها برنامه(نرم افزار) های هستند که بر روی یک وب سرور اجرا میشوند.

کتابخانه(library):

کتابخانه های python

کتابخانه ها برای آسان سازی برنامه نویسی بسیار مفید هستند. مجموعه کدهای از پیش نوشته شده توسط برنامه نویسان که به سرعت بخشیدن روند برنامه نویسی کمک میکنند

فریمورک(framework):

فریم ورک های طراحی وب

فریمورک در لغت و اصطلاح فارسی، چارچوب معنی شده؛ فریمورک ها مجموعه ای  از قوانین توسعه نرم افزار، کد های از پیش نوشته شده و کتابخانه ها هستند.

پروسه توسعه یک نرم افزار بسیار پیچیده و زمان بر است فریمورک ها این کار را ساده تر کردند و با توجه به قوانینی که دارند امنیت ما را نیز به حد نساب میرسانند.

تفاوت بین فریمورک ها و کتابخانه ها:

کتابخانه ها تکمیل شده هستند و شما تصمیم میگیرید در کدام قسمت از برنامه از توابع و یا امکانات دیگه کتابخونه استفاده کنید. در حقیقت تمامی روند برنامه دست شماست و شما تصمیم گیرنده هستید.

فریمورک ها انتزاعی(abstract) هستند و ما مجبور به تکمیل آن هستیم با این تفاوت که کنترل دیگه دست فریمورک هستش و هر جا که لازم بود از کدای ما استفاده میکنه.

در نتیجه ما وقتی از کتابخانه ها استفاده میکنیم کنترل برنامه رو به دست داریم اما وقتی از فریم ورک استفاده میکنیم کنترل برنامه به دست فریمورک استفاده شده است.

این مطلب مختصر نوشته شده بود برای آشنایی با این کلمات پرتکرار و درک تفاوت بین کتابخانه و فریمورک در مطالب ارسالی بعدی وب فریمورک های قدرتمند و محبوب پایتون رو معرفی میکنیم و چند نکته ای رو در مورد هر کدوم مطرح میکنیم.

سایت رسمی فریمورک جنگو

وبلاگ سایت پایتونی ها

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2