021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

محیط مجازی چیست؟!

محیط مجازی چیست؟!

ابزاری است که کمک میکند محیط مجازی جداگانه ای برای پایتون ایجاد کنید.

یک ابزاری است که کمک میکند محیط مجازی جداگانه ای برای پایتون ایجاد کنید که این کار وابستگی مورد نیاز برای پروژه های مختلف را جدا نگه میدارد. این یکی ازمهم ترین ابزار هایی است که بیشتر برنامه نویس های پایتون از آن استفاده میکنند.

چرا به آن نیاز دارید ؟

فرض کنید همزمان در حال کار روی دو پروژه پایتون همزمان هستید یکی از آنها Django ورژن 1.9 و دیگری از ورژن 1.10 استفاده میکند در چنین شرایطی محیط مجازی به کمک شما می آید وبه شما اجازه میدهد که وابستگی هر دو پروژه را حفظ کنید.

چه زمانی و کجا از آن استفاده میکنید؟

بطور کل هر پروژه ای بر روی سیستم شما از دایرکتوری (مسیر) پیش فرض برای ذخیره و بازیابی بسته های سایت استفاده میکند.

حالا این چرا مهم است؟ در مثال بالا که درباره دو پروژه بود ، شما دو ورژن Django دارید، پایتون نمیتواند تفاوت دایرکتوری (مسیر) بین ورژن های بسته های سایت را تشخیص دهد،این یک مشکل واقعی برای پایتون است.

پس هر دو ورژن 1.9 Django و 1.10 میخواهند در یک دایرکتوری وبا یک اسم در کنار هم بمانند، اینجا جایی است که محیط مجازی ایفای نقش میکند.

برای حل این مشکل ما فقط احتیاج داریم که یک محیط جدا برای هردو پروژه ایجاد کنیم. نکته جالب اینجاست که محدودیتی برای تعداد محیطی که میتوانید داشته باشید وجود ندارد.

هر جایی که شما کار میکنید روی هرپروژه ای که برمبنی پایتون است، درست است که یک محیط مجازی جدید داشته باشید. با این روش وابستگی های هر پروژه از سیستم جدا میشود.

منبع: geeksforgeeks.org

مقالات بیشتر:

1_ پایتون زبان برنامه نویسی محبوب برای برنامه های تلفن همراه

2_ امنیت شبکه چیست ؟!

3_ DJANGO چیست؟ دلیل محبوبیت فریم ورک

 
 

دانیال شاهی

12 مطلب منتشر شده

علاقه مند به برنامه نویسی و طراحی سایت مخصوصا با زبان پایتون علایق شخصی ویدیوگیم، فیلم،موزیک،تولید محتوای ویدیویی و هر چیزی که به دنیای تکنولوژی مربوط باشه.

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

متاسفانه موردی یافت نشد ...

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2