021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

الگوریتم دزدان دریایی google pirate چیست ؟

الگوریتم دزدان دریایی google pirate چیست ؟

شناسایی محتوای کپی است

الگوریتم دزدان دریایی google pirate چیست ؟

دزدان دریایی یکی از الگوریتم‌های گوگل است که در سال 2012 معرفی و در سال 2014 به‌روزرسانی شد. وظیفه الگوریتم google pirate  شناسایی محتوای کپی است. هدف اصلی گوگل از ارائه این الگوریتم مبارزه با سایت هایی بود که قانون کپی رایت copy right را نقض می کرند. زمانی که کپی محتوا رایج بود تعداد شکایت ها از گوگل تا حدی بالا بود که دیگر گوگل توانایی پاسخگویی به شکایت های وب مستران را نداشت . گوگل با ارائه الگوریتم pirate وظیفه مهم مقابله با محتوای کپی را به این الگوریتم محول کرد .

 الگوریتم دزدان دریایی google pirate کدام سایت ها را جریمه می کند ؟

سوال مهمی که پیش می آید این است که الگوریتم دزدان دریایی google pirate کدام سایت ها را جریمه می کند ؟ همه ی سایت ها برای هدف مشخصی تلاش می کنند و بیشتر سایت موارد مربوط به سئو را رعایت می کنند اما بازهم سایت هایی جریمه می شوند برای اینکه بدانیم در این بین چه سایت هایی توسط الگوریتم دزد دریایی گوگل جریمه می شوند ابتدا باید انواع سایت های کپی کار را بشناسیم. سایت های کپی کار چند نوع هستند :

  • سایت هایی که تمام مطالب خود را از یک سایت  کپی می کنند
  • سایت هایی که تمام محتوای آن ها از چندین سایت کپی شده است
  • سایت هایی که فقط بعضی از محتواهایشان کپی است
  • سایت هایی که جملاتی کپی می کنند نه کل محتوا یا حتی بخش از آن را

الگوریتم pirate  وظیفه ی رسیدگی به سه مورد اول را بر عهده دارد و مورد چهارم بر عهده الگوریتم پاندا گوگل  است . الگوریتم های زیادی برای مقابله با سایت هایی که قوانین گوگل را زیر پا می گذارند و کپی رایت را نقض می کنند ارئه شده است. عملکرد الگوریتم دزدان دریایی گوگل در دو مورد اول کاملا یکسان است . و فقط تفاوت در تعداد شکایت هاست . در مورد اول سایتی که محتواهایش از یک سایت دیگر کپی شود فقط با شکایت یک طرف روبه رو خواهد شد اما در مورد دوم چون محتوا از چندین سایت کپی شده است تعداد شکایت کنندگان نیز بیشتر خواهد شد.

 الگوریتم Pirate کدام محتواها را از نتایج گوگل حذف می کند ؟

زمانی که صحبت از محتوا به میان می آید ، همه ی مخاطبان به مقالات متنی فکر می کنند که به صورت مقاله در سایت منتشر می شود. اما منظور از  از حذف محتواتوسط الگوریتم دزدان دریایی صرفا محتوای متنی نیست بلکه تمرکز اصلی الگوریتم pirate  بیشتر روی محصولات و محتوای پولی یا اشتراکی است محتواهای رایگان همانطور که در مورد چهارم گفتم توسط پاندا شناسایی می شوند. انواع محتوای مختلفی وجود دارد که الگوریتم دزد دریایی می تواند اقدام به حذف صفحه آن محتوا از لیست نتایج کند.

  • متن
  • ویدیو
  • صوت
  • تصویر
  • محصول

همانطور که مشاهده می کنید تولید محتوا صرفا شامل مقاله های متنی نیست . شما می توانید برای همه ی موارد فوق از سایت های کپی کار شکایت کنید . سایت های زیادی هستند که اخیرا به دلیل شکایت های زیاد سایته ای فراسی و سایت های خارجی رتبه بسیاری از کلمات کلیدی را از دست داده اند. در گذشته افراد بسیار زیادی می توانسنتد از کپی محتوا سود کنند.

مثلا سایت هایی بودند که فیلم های غیر رایگان  را برای دانلود رایگان در سایتشان قرار می دادند یا حتی همان فیلم ها را در سایت بفروش می رساندند.اما امروز به لطف الگوریتم های مختلف گوگل به خصوص الگوریتم دزدان دریایی شما در جستجوهایتان نتایجی را مشاهده می کنید که بالای 90 درصد شما را به سمت ناشر اصلی اثر هدایت می کنند. در کشور ایران این موضوع کمی کم رنگ است چون تقریبا قانون کپی رایت خوب رعایت نمی شود. 

چگونه سارقان محتوا را به گوگل گزارش دهیم؟

گزارش دادن محتوای کپی شده توسط سایت ها به گوگل با استفاده از سرویس DMCA گوگل انجام می شود. اما قبل از اینکه نحوه کار با این سرویس را توضیح دهیم بهتر است بدانیم DMCA چیست؟.

سرویس DMCA گوگل چیست؟

DMCA مخفف عبارت Digital Millennium Copyright Act به معنای «قانون حق چاپ هزاره دیجیتال» است که در سال 1988 به دست رئیس جمهور آمریکا امضا شد. پس از آن و از سال 2012، واحد DMCA در کمپانی گوگل، شروع به کار کرد. هدف این واحد حمایت از قانون کپی رایت در حوزه وب بود.

با استفاده از این سرویس، افرادی که محتوای سایتشان توسط دیگر سایت ها به سرقت رفته می‌توانند درخواست بدهند تا صفحه سایت کپی کار، از نتایج جستجوی گوگل  serp حذف شود.DMCA و الگوریتم دزدان دریایی گوگل ارتباط نزدیکی باهم دارند. در حقیقت الگوریتم pirate با استفاده از گزارش کاربران و کمک اپراتورهای انسانی  تصمیم می‌گیرد کدام صفحات و سایت‌ها باید از نتایج گوگل حذف شوند.

مقالات بیشتر :

pythoniha.ir

محمد محمدپور

34 مطلب منتشر شده

محمد محمد پور علاقه مند به برنامه نویسی پایتون شاخه ی امنیت تست و نفوذ کارشناس IT دانشگاه کرج علاقه های شخصی ویدیو گیم فیلم موزیک

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

متاسفانه موردی یافت نشد ...

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2