021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

PEP 4 در پایتون چیست؟

استهلاک ماژول های استاندارد یا به اصطلاح PEP 4 چیست؟

به طور مختصر می توان گفت که PEP 4 یک سیستم برای شناسایی ماژول هایی است که به مرور زمان استفاده از آنها کاهش یافته و Python برای کم شدن بار اضافه ای که پس از اضافه شدن ماژول های جدید این ماژول ها ایجاد می کنند آنها را در آپدیت هایی حذف می کند.

روند اعلام کردن یک ماژول منسوخ شده:

از آنجا که وضعیت استهلاک ماژول در این PEP ثبت می شود، پیشنهادات برای ماژول های مستهلک، متن PEP 4 را باید دستخوش تغییراتی کرد.

یکی از پیشنهادات برای استهلاک یک ماژول تاریخ ساخت آن است و دلیلی بر کاهش ارزش آن می شود علاوه بر این، پیشنهاد باید شامل تغییر در مستندات ماژول باشد و استهلاک با بیان این موضوع که ماژول “مسنوخ” یا “مستهلک” است نشان داده می شود. این پیشنهاد باید همراه با یک پچ برای کد سورس باشد تا استهلاک آن را نشان دهد همچنین باید شامل یک فایل پچ باشد که هرگونه استفاده از ماژول مستهلک را از کتابخانه استاندارد حذف کند.

انتظار می رود که ماژول های مستهلک در آخرین ورژن از پایتون وجود داشته باشد ؛ در آینده ممکن است که ورژن های بعدی پایتون بدون این ماژول ها منتشر می شود.

برای ماژول های موجود در پایتون 2.7 و 3.5:

برای تسهیل نوشتن کدی که همزمان در پایتون 2 و 3 کار می کند. هر ماژولی که در پایتون 3.5 و در پایتون 2.7 وجود داشته باشد تا زمانی که پایتون 2.7 دیگر مطابق با PEP 373 پشتیبانی نشود، از کتابخانه استاندارد خارج نمی شود.

بجز هر ماژول موجود در بسته idlelib و همچنین استثنائاتی که توسط تیم پایتون قرار داده شده.

روند اعلام کردن یک ماژول غیر قابل ارزیابی:

وقتی یک ماژول مستهلک شود، یک راه حل برای بهبود استهلاک آن ارائه می شود، در برخی موارد رابط جایگزین برای عملکرد مشابه ارائه می شود و رابط قدیمی منسوخ می شود.، در برخی موارد دیگر به عملکرد آن ماژول دیگر نیازی نیست.

اگر دلیل منطقی نباشد ، مجددا تغییری در متن این PEP باید ارسال شود. این تغییرات باید حاوی تاریخ غیر قابل ارزیابی شناخته شدن دلیل و منطق عدم ارزش گذاری آن باشد.ماژول هایی که با این این روش ناشناخته ارزش گذاری می شوند ، در یکی از نسخه های اصلی پایتون ارزش گذاری شده اند.

ماژول های منسوخ شده:

تعدادی از ماژول ها در document کتابخانه پایتون منسوخ شده اند. تعدادی از این ماژول ها را در پایین نئشته شده است.


cl, sv, timing


این ماژول ها در پایتون 2.0 و حتی قدیمی تر ، اعلام شده اند.

ماژول های زیر در پایتون 2.5 حذف شده اند:


addpack, cmp, cmpcache, codehack, dircmp, dump, find, fmt, grep, lockfile, newdir, ni, packmail, Para, poly, rand, reconvert, regex, regsub, statcache, tb, tzparse, util, whatsound, whrandom, zmod


ماژول های زیر در پایتون 2.6 حذف شده اند:


gopherlib, rgbimg, macfs


برای دیدن ماژول های مستهلک پایتون اینجا کلیک کنید.

اگر به پایتون علاقه مندید اینجا کلیک کنید و از مقاله های دیگر ما دیدن فرمایید.

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

numpy-cheat-sheet

راهنمای سریع Numpy

4
دقیـقه مطالعه
ادامه ...

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2