021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

PEP 5 راهنمایی برای تکامل زبان

خلاصه

در تکامل طبیعی زبانهای برنامه نویسی بعضی اوقات لازم است تغییراتی ایجاد شود که رفتار برنامه های قدیمی را اصلاح کند. این PEP سیاستی را برای اجرای این تغییرات به روشی محترمانه به کاربران تازه پایتون که نصب کردند  پیشنهاد می دهد.

جزئیات پیاده سازی

اجرای این PEP نیاز به یک اخطار رسمی دارد و تأسیسات استهلاک در یک پیشنهاد دیگر توضیح داده خواهد شد.

محدوده

این دستورالعمل ها برای نسخه های آینده پایتون که معرفی می شوند ، کاربرد دارند رفتار ناسازگار به عقب. رفتار ناسازگار به عقب عقب است . انحراف عمده در تفسیر پایتون از یک رفتار قبلی شرح داده شده در اسناد استاندارد پایتون حذف یک ویژگی همچنین تغییر رفتار است. این PEP جایگزین یا مانع دیگر استراتژی های سازگاری نمی شود

مانند بارگذاری پویا پارسرهای سازگار با عقب. از طرف دیگر ، اگر اجرای “کد قدیمی” نیاز به سوئیچ یا عملگر ویژه داشته باشد ، که در واقع تغییر رفتار از دیدگاه صاحب نظر است و باید آن را طبق این دستورالعمل ها انجام داد. به طور کلی ، عقل سلیم باید در اجرای این رهنمودها حاکم باشد. به عنوان مثال تغییر “sys.copyright” یک تغییر رفتار ناسازگار به عقب نیست!

مراحل معرفی ویژگی های ناسازگار به عقب

1. رفتار ناسازگار با عقب را در PEP پیشنهاد دهید. PEP باید شامل بخشی در مورد سازگاری به عقب است که در آن توضیح می دهد، طرحی را برای تکمیل باقی مانده از این مراحل شرح دهید.

2. هنگامی که PEP به عنوان یک جهت سازنده پذیرفته شود ، یک مورد را اجرا کنید روش جایگزین برای انجام کار قبلاً توسطویژگی که در حال حذف یا تغییر است به عنوان مثال اگراپراتور علاوه بر این برای حذف برنامه ریزی شده بود ، نسخه جدیدی از پایتون می تواند یک تابع داخلی”  “add ( ) را اجراکند.

3. بطور رسمی ساختار منسوخ شده در پایتون را از بین ببرید مستندات.

4. یک حالت هشدار اختیاری به تجزیه کننده اضافه کنید که به کاربران اطلاع رسانی کند هنگامی که سازه کاهش یافته استفاده می شود. به عبارت دیگر ، همه برنامه هایی که در آینده رفتارهای متفاوتی خواهند داشت باید تحریک شوندهشدارها در این حالت هشدارهای کامپایل زمان ترجیح دارد هشدارهای زمان اجرا پیامهای هشدار دهنده باید مردم را از آن سوق دهندساختار مستهلک به ساختار جایگزین.

5- حداقل باید یک دوره انتقال یک ساله بین این دوره وجود داشته باشد انتشار نسخه انتقالی پایتون و انتشار آن نسخه ناسازگار به عقب. کاربران حداقل یک مورد دارندسال برای آزمایش برنامه های خود و مهاجرت آنها از استفاده ازساختار کاهش یافته به روش جایگزین.

منبع : github.com

مقالات بیشتر:

PeP 10 چیست؟

PEP 11 چیست؟

دانیال شاهی

12 مطلب منتشر شده

علاقه مند به برنامه نویسی و طراحی سایت مخصوصا با زبان پایتون علایق شخصی ویدیوگیم، فیلم،موزیک،تولید محتوای ویدیویی و هر چیزی که به دنیای تکنولوژی مربوط باشه.

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

PeP 10 چیست؟

2
دقیـقه مطالعه
ادامه ...
PEP6

PEP 6 – Bug Fix Releases

7
دقیـقه مطالعه
ادامه ...

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2