021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

بهترین روش های توسعه برنامه با داکر

 الگوهای توسعه زیر به کسانی که میخواستند برنامه خود را با داکر بسازند بسیار کمک کرده.(ایمیج های بهتر عرضه کنند)

چگونه image های خود را کم حجم و کوچک نگه داریم؟

ایمیج های کوچک سریع تر از روی شبکه متنقل شده و هنگامی که یک کانتینر یا یک سرویس را اجرا میکنیم سریع تر روی حافظه load میشوند.

در ادامه با چند قانون برای کم حجم و کوچک نگه داشتن image آشنا خواهیم شد.

با یک base image  مناسب شروع کنید.

برای مثال اگر به یک JDK نیاز دارید بهتر است پایه کار خود را بر روی ایمیج رسمی openjdk بنا کنید، بجای اینکه base image  شما یک توزیع عمومی از اوبنتو باشد که روی آن openjdk به عنوان  قسمتی از داکر فایل نصب شده است.

استفاده از multistage builds (ساخت های چند مرحله ای) برای مثال شما میتوانید از ایمیجی با اسم  maven  برای ساخت برنامه های مبتنی بر JAVA استفاده کنید.سپس ایمیج tomcat  را تنظیم مجدد کنید و java artifact  را در مسیر صحیح کپی کنید که بتوانید برنامه خود را deploy کنید. در همان dockerfile.

این یعنی ایمیج نهایی شما نیاز به این ندارد که تمام زیر ساخت ها و کتابخانه ها را در خود جای بدهد تنها چیزی که در خود جای میدهد artifact ها و محیط موردنیاز برای اجرا هستند

اگر شما نمیتوانید از ورژن های استفاده کنید که قابلیت multistage builds را دارند سعی کنید ایمیج خود را با کم کردن لایه های دستورات RUN در DockerFile را کم کنید این کار را میتوانید با تلفیق چند دستور در یک خط انجام داد برای مثال:

RUN apt-get –y update

RUN apt-get install –y python

RUN apt-get –y update && apt-get install –y python

اگر شما چند ایمیج که موارد مشابه زیادی را دارد را در اختیارتان دارید، base image خودتان را بسازید با کامپونت های اشتراکی و ایمیج های منحصر خود را بر پایه base image خودتان بسازید.

منتظر قسمت بعدی مقاله باشید…

قمست قبلی:داکر (اشتراک گذاری ایمیج در Docker hub)

محمد حجازی

31 مطلب منتشر شده

محمد حجازی هستم برنامه نویس و علاقمند به تکنولوژی و کامپیوتر. در تلاشیم که همه با هم یه قدم در راستای گسترش علم برداریم.

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

Subnetting چیست ؟!!

Subnetting چیست ؟!!

7
دقیـقه مطالعه
ادامه ...

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2