021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

نوشتن داکرفایل ( کانتینر )

در این قسمت از سری مقالات بهترین روش های نوشتن داکرفایل شما را با تکنیک های دیگری آشنا خواهیم کرد که ایمیج های بهتری و در نتیجه کانتینر بهتری داشته باشید.

پکیج های غیرضروری را نصب نکیند

به منظور کاهش پیچیدگی فایل های مورد نیاز، اندازه فایل ها، زمان ساخت؛  از نصب بسته های اضافی یا غیر ضروری فقط به این دلیل که ممکن است “خوب باشند” خودداری کنید. برای مثال شما نیازی به اضافه کردن یک ویرایشگر متن در ایمیج یک دیتابیس ندارید.

جدا کردن برنامه ها

هر کانتینر فقط باید یک نگرانی داشته باشد. جداشدن برنامه ها در چندین کانتینر مقیاس افقی و استفاده مجدد از کانتینر را آسان تر می کند. به عنوان مثال ، یک برنامه کاربردی وب ممکن است از سه کانتینر جداگانه تشکیل شده باشد که هرکدام دارای تصویر منحصر به فرد خود هستند تا بتوانند برنامه وب ، بانک اطلاعاتی و حافظه پنهان حافظه را به روشی جداگانه مدیریت کنند.

محدود کردن هر کانتینر به یک فرآیند یک قانون خوب است ، اما این یک قانون سخت و سریع نیست. به عنوان مثال ، نه تنها کانتینرها می توانند را با یک فرآیند شروع به کار کنند، بلکه برخی از برنامه ها می توانند فرآیندهای اضافی را طبق توافق خود ایجاد کنند. به عنوان مثال ، Celery می تواند چندین فرآیند کارگر را ایجاد کند ، و Apache می تواند در هر درخواست یک فرآیند ایجاد کند.
برای تمیز و ماژولار نگه داشتن کانتینر ها به بهترین شکل قضاوت کنید. اگر کانتینرها به یکدیگر بستگی(مرتبط هستند) دارند ، می توانید از شبکه های کانتینر داکر استفاده کنید تا از ارتباط این ظروف اطمینان حاصل شود.

Docker - Container

تعداد لایه ها را به حداقل برسانید

در نسخه های قدیمی Docker ، مهم بود که تعداد لایه ها را در ایمیج خود به حداقل برسانید تا از عملکرد آنها اطمینان حاصل کنید.

ویژگی های زیر برای کاهش این محدودیت اضافه شده است:
فقط دستورالعمل های RUN ، COPY ، ADD لایه هایی ایجاد می کنند. سایر دستورالعمل ها واسطه موقت ایمیج را ایجاد می کنند ، و اندازه ساخت را افزایش نمی دهند.

در صورت امکان، از ساخت های چند مرحله ای استفاده کنید ، و فقط مصنوعات مورد نیاز خود را در ایمیج نهایی کپی کنید. این امر به شما امکان می دهد تا بدون افزایش اندازه ایمیج نهایی ، ابزارها و اطلاعات اشکال زدایی را در مراحل ساخت متوسط خود وارد کنید.

مقالات مرتبط

نوشتن داکرفایل ( multi-stage )
نوشتن داکرفایل (انواع build context)
بهترین روش برای نوشتن داکرفایل ( pipe – stdin )
بهترین روش ها برای نوشتن داکرفایل(build context)
بهترین روش ها برای نوشتن داکرفایل
همچنین شما میتوانید از اینجا و اینجا سایر مقالات در مورد داکر را مطالعه کنید.

محمد حجازی

31 مطلب منتشر شده

محمد حجازی هستم برنامه نویس و علاقمند به تکنولوژی و کامپیوتر. در تلاشیم که همه با هم یه قدم در راستای گسترش علم برداریم.

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

NAT چیست ؟!!

NAT چیست ؟!!

4
دقیـقه مطالعه
ادامه ...

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2