021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

هوش مصنوعی چگونه کار می کند !؟ ( به زبان ساده )

هوش مصنوعی می تواند بسیاری از تکنیک های مختلف ریاضی فیزیک تصویر شناسی و یا روانشناسی باشد. اگر 20 یا 30 سال به عقب برگردید ، سیستم های بسیار خامی وجود داشتند که به آنها “سیستم های خبره” می گفتند. اینها برنامه های ساده ای بودند که می توانستند به یک مسئله پیچیده پاسخ دهند ، زیرا با مراحل دقیق یک متخصص انسانی برای پاسخگویی به آنها برنامه ریزی شده بود. به عنوان مثال ، اگر یک پزشک بخواهد درد معده را تشخیص دهد :

آنها سن :

جنس:

نبض :

دما :

فشار خون :

بیمار را بررسی می کنند ، آیا درد در بالا یا پایین ، چپ یا راست است ، آیا استفراغ یا اسهال وجود دارد ، و سایر موارد، از این طریق  آنها (پزشکان ) از طریق پاسخ های مختلف راهی را طی می کنند تا به یک تشخیص احتمالی از نوع بیماری برسند و این ساده ترین روند هوش مصنوعی است .

یک کامپیوتر با سوالات دقیق و مسیر دقیق برای هر ترکیب احتمالی پاسخ برنامه ریزی می شود. نتیجه یک برنامه رایانه ای است که می تواند با دقت یکسان یا بهتر بگم یک متخصص انسانی تشخیص دهند (زیرا برنامه کامپیوتر هرگز چیزی را از دست نمی دهد یا روز بدی نخواهد داشت). مشکل این نوع سیستم این است که بسیار انعطاف پذیر نیست. گاهی اوقات ، ممکن است متخصص از نحوه کار خود به صورت غیر ارادی آگاهی نداشته باشد. گاهی اطلاعات از دست رفته است. گاهی اوقات متخصص به نوعی از شهود متکی است – آنها می توانند برخی از کارهایی که انجام می دهند را توضیح دهند ، اما نه همه آنها.

اگر خاله خود را در خیابان ببینید و او را بشناسید ، چگونه او را می شناسید؟ پاسخ خیلی ساده این است که او مانند خاله شما به نظر می رسد، اما اگر بخواهید یک کامپیوتر را مجبور به انجام این کار کنید ، اطلاعات مفیدی در آن سیستم کامپیوتری موجود نیست. اکنون که قدرت محاسبات بیشتری در دسترس داریم ، اکنون تکنیک هایی جدید به وجود آمده است که به رایانه اجازه می دهد قوانین مربوط به نحوه پاسخگویی به یک مسئله دشوار را تعیین کند.

مانند شبکه های عصبی و یا یادگیری ماشین

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2