021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

30 از بهترین کتابخانه پایتون برای مبتدیان

30 از بهترین کتابخانه پایتون برای مبتدیان ;کتابخانه ها و بسته های پایتون مجموعه ای از ماژول ها و عملکردهای مفیدی هستند که استفاده از کد را در زندگی روزمره ما به حداقل می رسانند. بیش از 137،000 کتابخانه پایتون و 198،826 بسته پایتون آماده است تا تجربه برنامه نویسی معمولی توسعه دهندگان را آسان کند. این کتابخانه ها و بسته ها برای انواع راه حل های امروزی در نظر گرفته شده است.

کتابخانه های پایتون و بسته های پایتون نقش مهمی در یادگیری روزمره ما دارند. در واقع ، استفاده از آنها فقط به یادگیری ماشین محدود نمی شود. علم داده ، دستکاری تصویر و داده ، تجسم داده – همه چیز بخشی از برنامه های آنها است.

فریم ورک های پایتون مجموعه ای از کتابخانه های پایتون هستند و کتابخانه های پایتون گروهی از توابع پایتون هستند که برای انجام وظایف خاصی که به آن ها محول شده انجام می شود. با این حال ، در این مقاله ، ما سعی کردیم هم کتابخانه ها و هم فریم ورک ها (و برخی از ابزارها) را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم تا شما بتوانید انتخاب صحیح برای استفاده از آن ها داشته باشید .

فهرست کتابخانه ها‌

1. Pillow

Pillow در واقع یک چنگال PIL – کتابخانه تصویر پایتون است. در ابتدا ، بالش عمدتا بر اساس ساختار کد PIL بود. اما بعداً ، به چیزی دوستانه تر و بهتر تبدیل شد. کارشناسان می گویند Pillow نسخه ای مدرن از PIL است. با این حال ، بالش شرکت مورد اعتماد شما در هنگام کار با تصاویر یا هر نوع قالب تصویری است.

 

ویژگی ها :

 • با استفاده از Pillow ، نه تنها می توانید تصاویر را باز کرده و ذخیره کنید ، بلکه می توانید محیط تصاویر را نیز تحت تأثیر قرار دهید.
 • بالش انواع زیادی از فایل ها مانند PDF ، WebP ، PCX ، PNG ، JPEG ، GIF ، PSD ، WebP ، PCX ، GIF ، IM ، EPS ، ICO ، BMP و بسیاری دیگر را نیز پشتیبانی می کند.
 • با استفاده از Pillow ، به راحتی می توانید تصاویر کوچک را برای تصاویر ایجاد کنید. تصاویر کوچک بیشتر جنبه های ارزشمند تصویر شما را شامل می شوند.
 • Pillow مجموعه ای از فیلترهای تصویر را پشتیبانی می کند – FIND_EDGES ، DETAIL ، SMOOTH ، BLUR ، CONTOUR ، SHARPEN ، SMOOTH_MORE و موارد دیگر.
 • پشتیبانی بسیار خوبی ارائه می دهد.

 

صفحه رسمی این کتابخانه 

 

 

02. Matplotlib

Matplotlib یک کتابخانه پایتون است که از Python Script برای نوشتن نمودارها و ترسیم نمودارهای دو بعدی استفاده می کند. اغلب برنامه های کاربردی ریاضی یا علمی به بیش از یک محور واحد در یک نمایش نیاز دارند. این کتابخانه به ما کمک می کند تا چندین قطعه را همزمان بسازیم. با این حال ، می توانید از Matplotlib برای دستکاری ویژگی های مختلف شکل ها نیز استفاده کنید.

ویژگی ها :

 • Matplotlib می تواند چنین ارقام با کیفیتی را ایجاد کند که واقعاً برای انتشار مناسب هستند. ارقامی که با Matplotlib ایجاد می کنید در قالب های چاپی در پلتفرم های مختلف قابل استفاده است.
 • می توانید از MatPlotlib با ابزارهای مختلف مانند Python Scripts ، IPython Shells ، Jupyter Notebook و بسیاری دیگر از چهار رابط گرافیکی کاربر استفاده کنید.
 • تعدادی کتابخانه شخص ثالث را می توان با برنامه های Matplotlib ادغام کرد. مانند seaborn ، ggplot ، و سایر ابزارهای نقشه برداری و نقشه برداری مانند basemap.
 • پشتیبانی بی نظیر از طرف سازندگان این کتابخانه وجود دارد .
 • نکته خوب این است که می توانید اشکالات ، وصله های جدید و درخواست ویژگی ها را در صفحه ردیاب مسئله از Github پیگیری کنید. این یک صفحه رسمی برای ارائه مسائل مختلف مربوط به Matplotlib است.

 

صفحه رسمی این کتابخانه

 

03. Numpy

Numpy یک کتابخانه محبوب برای پردازش آرایه های پایتون است. این کتابخانه پشتیبانی خوبی برای اشیاء آرایه ای با ابعاد مختلف و همچنین برای ماتریس ها را فراهم می کند. Numpy نه تنها به ارائه آرایه ها محدود نمی شود ، بلکه ابزارهای مختلفی را برای مدیریت این آرایه ها ارائه می دهد. این کتابخانه سریع ، کارآمد و برای مدیریت ماتریس و آرایه ها بسیار مناسب است.

 

ویژگی ها :

 • آرایه های Numpy پیاده سازی های ریاضی مدرن را بر روی حجم عظیمی از داده ها ارائه می دهند. Numpy اجرای این پروژه ها را بسیار ساده تر و بدون دردسر می کند.
 • Numpy آرایه های ماسک دار را همراه با اشیاء آرایه عمومی ارائه می دهد. همچنین دارای ویژگی هایی مانند دستکاری اشکال منطقی ، تبدیل گسسته فوریه ، جبر خطی کلی و بسیاری دیگر از روش های اصلاح و ویرایش آرایه هاست.
 • در حالی که شما شکل هر آرایه N بعدی را تغییر می دهید ، Numpy آرایه های جدیدی برای آن ایجاد کرده و آرایه های قدیمی را حذف می کند.
 • Numpy ابزارهای مفیدی را برای ادغام ارائه می دهد. شما به راحتی می توانید Numpy را با زبان های برنامه نویسی مانند C ، C ++ و کد Fortran ادغام کنید.
 • Numpy چنین قابلیت هایی را ارائه می دهد که قابل مقایسه با MATLAB است. هر دوی آنها به کاربران اجازه می دهند با عملکرد سریعتر عمل کنند.

 

صفحه رسمی این کتابخانه

 

04. OpenCV Python

OpenCV، a.k.a Open Source Computer Vision یک کتابخانه پایتون برای پردازش تصویر است. این دستگاه عملکردهای کلی را که بر بینایی فوری رایانه متمرکز هستند ، نظارت می کند. اگرچه OpenCV مستندات مناسبی ندارد ، اما به گفته بسیاری از توسعه دهندگان ، یکی از سخت ترین کتابخانه ها برای یادگیری است. با این حال ، بسیاری از توابع داخلی را ارائه می دهد که از طریق آنها شما به راحتی دید رایانه را یاد می گیرید.

 

ویژگی ها :

 • OpenCV یک بسته ایده آل پردازش تصویر است که به شما امکان می دهد همزمان تصاویر را هم ببنید و هم ویرایش کنید و هم اصلاح کنید.
 • Computer Vision به شما امکان می دهد محیط سه بعدی را از محیط دو بعدی مربوطه بازسازی ، قطع و درک کنید.
 • این بسته به شما امکان می دهد اشیاء خاص را در هر فیلم یا تصویری تشخیص دهید. اشیایی مانند صورت ، چشم ، درختان و …
 • همچنین می توانید هر لحظه از یک فیلم را ذخیره و ضبط کنید و همچنین ویژگی های مختلف آن مانند حرکت ، پس زمینه و غیره را تجزیه و تحلیل کنید.
 • OpenCV با بسیاری از سیستم عامل ها مانند Windows ، OS-X ، Open BSD و بسیاری دیگر سازگار است.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

05. Requests

درخواست ها یک کتابخانه غنی HTTP پایتون است. درخواستها که تحت مجوز Apache2.0 منتشر شده اند ، بر پاسخگوتر و کاربرپسندتر شدن درخواست های HTTP متمرکز شده است. این کتابخانه پایتون یک نعمت واقعی برای مبتدیان است زیرا امکان استفاده از متداول ترین روش های HTTP را دارد. به راحتی می توانید درخواست های HTTP را با استفاده از این کتابخانه سفارشی ، بازرسی ، تأیید و پیکربندی کنید.

 

ویژگی ها :

 • با استفاده از دیکشنری های اساسی پایتون در درخواست ها ، می توانید پارامترها ، سرصفحه ها ، فایل های چند قسمتی و داده های فرم را نیز اضافه کنید.
 • این کتابخانه آسان با ویژگی های زیادی که دارد به شما این امکان را می دهد که سرصفحه های سفارشی ، تأییدیه گواهی SSL و پارامترها را به سمت URL ها هدایت کنید.
 • با Requests ، می توانید به راحتی چندین فایل را همزمان بارگذاری کنید. این به شما امکان می دهد در محیطی سریعتر و کارآمدتر کار کنید.
 • Requests دارای قابلیت فشرده سازی خودکار هستند که به شما امکان می دهد داده های فشرده را در کوتاه ترین زمان به حالت اصلی خود بازگردانید و احیا کنید.
 • از مزایای پشتیبانی پروکسی HTTP با درخواست ها لذت ببرید. و به کاربران خود اجازه دهید یک مسیر سریعتر و ساده تر به فایلها و صفحات شما داشته باشند.
 • درخواستها همچنین دارای کوکی های با ارزش ، پاسخ های یونیکد ، احراز هویت Basic/Digest ، ایمنی موضوع ، جمع آوری اتصال و موارد دیگر است.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

06. Keras

افرادی که می خواهند شبکه های عصبی عمیق را بیاموزند ، Keras می تواند انتخاب خوبی برای آنها باشد. Keras یک کتابخانه شبکه عصبی عمیق منبع باز است. به زبان پایتون نوشته شده است. Keras یک سیاست بازرسی موثر در شبکه های دقیق ارائه می دهد. توسعه دهندگانی که با Keras کار می کنند تحت تأثیر ساختار کاربرپسند و مدولار(کتابخانه محور ) آن قرار می گیرند.

 

ویژگی ها :

 • Keras یک کتابخانه قدرتمند پایتون است. این برنامه قادر است بر روی Microsoft Cognitive Toolkit ، PaidML ، TensorFlow و سایر سیستم عامل ها نیز اجرا شود.
 • این کتابخانه پایتون دارای پیاده سازی های مختلفی از بلوک های تشکیل دهنده شبکه عصبی – توابع ، لایه ها ، بهینه سازها ، اهداف و موارد دیگر است.
 • Keras همچنین دارای بسیاری از ابزارهای مفید است که به شما امکان می دهد به راحتی با تصاویر و متون مختلف کار کنید.
 • این برنامه نه تنها از شبکه های عصبی پشتیبانی می کند ، بلکه محیطی کاملاً حمایتی برای شبکه های عصبی پیچیده و مجدد ایجاد می کند.
 • با استفاده از Keras ، می توانید مدلهای عمیقی را برای تلفن های هوشمند – هم Android و هم iOS یا ماشین مجازی ساز جاوا بسازید.

 

صفحه اصلی این کتابخانه

 

07. TensorFlow

TensorFlow یک کتابخانه رایگان یادگیری ماشین پایتون منبع باز است. یادگیری آن بسیار آسان است و دارای مجموعه ای کامل از ابزارهای مفید است. با این حال ، تنها به یادگیری ماشین محدود نمی شود. همچنین می توانید از آن برای جریان داده و برنامه های متغیر استفاده کنید. با نصب Colab Notebooks در هر مرورگری که استفاده می کنید ، به راحتی می توانید با TensorFlow کار کنید.

 

ویژگی ها :

 • TensorFlow از API های خودکار با عملکرد بالا مانند-Keras استفاده می کند. این یک تکرار فوری از مدلهای یادگیری ماشین را ارائه می دهد.
 • این کتابخانه دارای قابلیت اجرای مشتاق است که به شما امکان می دهد مدلهای یادگیری ماشین را ایجاد ، دستکاری کرده و اشکال زدایی را آسانتر کنید.
 • با TensorFlow ، می توانید مدلهای ML خود را به راحتی در فضای ابری و یا  در هر دستگاه و در محل مرورگر در هر مرورگری جابجا کنید.
 • TensorFlow دارای معماری آسان برای یادگیری است. شما به راحتی می توانید مفهوم خود را تبدیل به کد کنید.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

08. Theano

Theano یک کتابخانه پایتون و یک کامپایلر برای برنامه های کامپیوتری امکان پذیر است – به عنوان یک کامپایلر بهینه ساز. می تواند اظهارات مختلف ریاضی را همزمان تجزیه و تحلیل ، توصیف ، بهینه سازی و تأثیر گذارد. همانطور که Theano از آرایه های چند بعدی به بهترین نحو استفاده می کند ، شما به سختی باید نگران کمال پروژه های خود باشید.

 

ویژگی ها :

 • Theano می تواند با GPU ها بسیار خوب کار کند. همچنین می تواند تمایز نمادین مختلف یک/ تعداد ورودی ها را اجرا کند.
 • Theano دارای رابط کاربری کاملاً مشابه با Numpy است. به همین دلیل numpy.ndarrays نیز به صورت داخلی در Theano موجود است.
 • Theano به شما امکان می دهد در حین کار با عبارات از اشکالات اشتباه جلوگیری کنید. می توانید بدون هدر دادن زمان روی عبارات به صورت یکپارچه کار کنید.
 • این کتابخانه محاسبات را 140 برابر سریعتر می کند. محاسبه برنامه های کاربردی فشرده با Theano آسان تر است.
 • همچنین بسیاری از ابزارهای مفید را ارائه می دهد که می تواند اشکالات مضر و مشکلات جدی را شناسایی و تجزیه و تحلیل کند.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

09. NLTK (Natural Language Toolkit)

NLTK a.k.a مجموعه ابزار زبان طبیعی یکی از محبوب ترین کتابخانه های NLP پایتون است. این مجموعه ای از کتابخانه های پردازش زبان و سایر برنامه ها است که به صورت تجمعی یک راه حل پردازش زبان عددی و نمادین را فقط برای زبان انگلیسی ارائه می دهد. به زبان پایتون نوشته شده است. با NLTK ، پردازش زبان طبیعی با پایتون استانداردتر و ایده آل تر شده است.

 

ویژگی ها :

 • کتابخانه های پردازش متن NLTK امکان طبقه بندی ، برچسب گذاری ، نشانه گذاری ، ریشه یابی ، تجزیه و استدلال معنایی را نیز فراهم می کند.
 • NLTK شامل یک تصویر گرافیکی از علم داده است. همچنین دارای راهنمای اصول پردازش زبان برای NLTK است.
 • رایگان است و شامل بیش از پنجاه گروه و منابع واژگانی مانند کلمه باز چند زبانه ، طبقه بندی سوالات ، SentiWordNet ، SEMCOR ، Stopwords Corpus و بسیاری دیگر است.
 • NLTK همچنین دارای انواع ساختار ، تجزیه رشته های ساختار ، ویژگی های مسیرهای مختلف و همچنین ورود مجدد است.
 • این مجموعه ابزار دارای یک انجمن بحث پویا است که در آن می توانید در مورد مسائل مربوط به زبان NLTK بحث و گفتگو کنید.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

10. Fire

Fire یک کتابخانه پایتون منبع باز ( رایگان‌) است. می تواند به طور خودکار CLI (رابط خط فرمان) تولید کند. حتی برای انجام این کار ، شما فقط به چند خط کد نیاز دارید. Fire یک کتابخانه قدرتمند است که می تواند CLI ها را به معنای واقعی کلمه از اشیاء پایتون بدست آورد. همچنین توسط Google برای ایجاد خط فرمان و ابزارهای مختلف مدیریت آزمایش نیز استفاده می شود.

 

ویژگی ها :

 • اشیاء Python که Fire می تواند با آنها کار کند عبارتند از – ماژول ها ، اشیاء ، کلاس ها ، لیست ها ، دستورات و غیره.
 • CLI های ایجاد شده با Fire با هر تغییری که در کد خود ایجاد کنید سازگار است. پس از تغییر کد ، آنها به طور خودکار به روز می شوند.
 • CLI ها به صورت کامل با صفحات راهنمای خودکار ، تکمیل برگه و در یک سیستم بسیار تعاملی ارائه می شوند.
 • این کتابخانه بسیار ساده است. این می تواند دستوراتی را در هنگام تماس با Fire () بنویسد و ارسال کند.
 • Fire با خروجی خطی همراه است. هنگامی که از Fire استفاده می کنید ، نیازی به هیچ گونه تارهای سند ندارید.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

11. Arrow

Arrow یک کتابخانه کاربردی پایتون است. یک کتابخانه جذاب که اساساً با تاریخ و زمان کار می کند. Arrow دارای یک API هوشمند است. این API از بسیاری از طرح های کلی پشتیبانی می کند. کتابخانه جالبی است. مبتدیان با دانش اولیه در زمینه برنامه نویسی می توانند با Arrow بسیار خوب عمل کنند.

 

ویژگی ها:

 • Arrow می تواند تاریخها و زمانها را تولید ، تأثیر ، حذف و تبدیل کند. این برنامه به روزرسانی های سریع نوع تاریخ و زمان ، اتصال فاصله ها و بسیاری موارد دیگر را نیز اجرا می کند.
 • این نسخه های مختلف پایتون را پشتیبانی می کند. نسخه ها شامل پایتون 2.7 ، 3.5 ، 3.6 ، 3.7 و 3.8 است.
 • به راحتی می توانید انواع سناریوهای ورودی کلی را با Arrow ایجاد کنید. Arrow ساده ترین روش ایجاد را ارائه می دهد.
 • Arrow می تواند رشته ها را در یک فرایند طبیعی حذف و حل کند. این یک کتابخانه حساس به زمان است و به طور پیش فرض روی UTC تنظیم شده است.
 • به راحتی می توانید منطقه زمانی را تبدیل کنید. این نشان زمان را به عنوان یک ویژگی عمومی ارائه می دهد. همچنین می توانید این کتابخانه را برای انواع مشتق شده از پیکان خود گسترش دهید.
 • Arrow می تواند بازه های زمانی ، سقف ، محدوده ، کف را برای بازه های زمانی ایجاد کند. این بازه های زمانی می توانند از میکرو ثانیه تا سال متغیر باشند.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

12. FlashText

 

FlashText یکی دیگر از کتابخانه های پایتون است که جستجوی آسان و جایگزینی کلمات از اسناد را ارائه می دهد. همه نیازهای FlashText مجموعه ای از کلمات و رشته است. سپس برخی از کلمات را به عنوان کلمات کلیدی شناسایی کرده و آنها را جایگزین Text Data می کند. این کتابخانه بسیار موثر است. افرادی که با جایگزینی کلمات دست و پنجه نرم می کنند می توانند با اطمینان آن را انتخاب کنند.

 

ویژگی ها :

 • FlashText کلمات کلیدی را به عنوان ساختار داده Trie ذخیره می کند. این یک فرم بسیار کارآمد و پویا از ساختار داده است.
 • FlashText یک کتابخانه سریع است. علاوه بر سرعت ، انواع مختلفی از دستکاری رشته ها را نیز ارائه می دهد.
 • برای جایگزینی کلمات کلیدی ، یک رشته به روز شده ایجاد می کند. و هنگام انجام جستجو ، لیست کلمات کلیدی را به رشته باز می گرداند.
 • FlashText برای تحقیقات بزرگ ایده آل است. وقتی تعداد کلمات کلیدی از 500 عدد بیشتر شد ، باید به فکر امتحان کردن آن باشید.
 • با این حال ، FlashText از جستجوی بخشی از کلمات یا نویسه های خاص مانند *،) ، -، #و سایر موارد پشتیبانی نمی کند.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

13. Scipy

Scipy یک کتابخانه پایتون منبع باز است که برای محاسبات علمی و فنی استفاده می شود. این یک کتابخانه پایتون رایگان است. و برای یادگیری ماشین بسیار مناسب است. با این حال ، محاسبه تنها وظیفه ای نیست که scipy را خاص می کند. همچنین برای دستکاری تصویر بسیار محبوب است.

 

ویژگی ها:

 • Scipy شامل کتابخانه های مختلف است. این فریم ورک برای بهینه سازی ، ادغام ، جبر خطی و آمار نیز مناسب هستند.
 • Scipy  بهترین استفاده را از آرایه های Numpy برای ساختارهای داده عمومی می کند. در واقع ، Numpy بخشی یکپارچه از Scipy است.
 • Scipy می تواند چندجمله های 1 روزه را به دو صورت اداره کند. این که آیا می توانید از کلاس poly1d از numpy استفاده کنید یا می توانید از آرایه های کارآمد برای انجام کار استفاده کنید.
 • Scipy سطح بالا نه تنها حاوی numpy بلکه numpy.lib.scimath نیز هست. اما بهتر است از منبع مستقیم آنها استفاده کنید.
 • این کتابخانه به صورت خارق العاده ای به روزرسانی می شود و یک تیم برنامه نویسی پر قدرت پشتیبانی می شود.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

14. SQLAlchemy

مورد بعدی ما در لیست ، کتابخانه چکیده پایگاه داده برای پایتون است. SQLAlchemy با پشتیبانی حیرت انگیز از طیف گسترده ای از پایگاه های داده و طرح بندی تا حد امکان همراه است. این یک سطح حرفه ای از الگوهای سازگار را ارائه می دهد که برای کارآمدی توسعه یافته است. درک آن آسان است ؛ برای مبتدیان نیز و دارای یک سیستم واقعاً قابل تنظیم است.

 

ویژگی ها‌:

 • SQLAlchemy با یک هسته کامل برجسته شده است. این ابزار دارای ابزارهای انتزاعی مبتنی بر SQL است.
 • یکی دیگر از اجزای SQLAlchemy – ORM عملکردهای insert/ update/ delete را در یک ردیف مدیریت می کند تا به صورت دسته ای ارائه شود.
 • SQLAlchemy ارتباط بین زبان پایتون و پایگاه های داده را آسان تر می کند. ارتباطات را نیز تثبیت می کند.
 • تقریباً از همه سیستم عامل های مدرن ، از جمله – Python 2.5 و بالاتر ، Jython و Pypy نیز پشتیبانی می کند.
 • با SQLAlchemy ، می توانید کلاس ها را به روش های مختلف ترسیم کنید. همچنین می توانید طرح های پایگاه داده و مدل های شی را از ابتدا ایجاد کنید.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

15. wxPython

wxPython یک ابزار GUI برای پایتون است. این یک بسته قدرتمند برای بسیاری از نرم افزارهای رایانه ای است که می تواند در انواع سیستم عامل های دیجیتالی اجرا شود. بسیاری از متخصصان wxPython را به عنوان جایگزینی برای Tkinter بسیار مثر دانسته اند. به عنوان ماژول افزونه پایتون استفاده می شود.

 

ویژگی ها :

 • با wxPython طرح بندی های خود را به راحتی مدیریت و سفارشی کنید. از HBOX و VBOX تو در تو استفاده می کند که اجرای آنها واقعاً آسان است.
 • همچنین از همه سیستم عامل های محبوب مانند Windows ، Mac و Linux پشتیبانی می کند. این یک انتخاب خوب برای پایتون چند پلتفرمی است.
 • با این حال ، در wxPython ، ممکن است مجبور شوید برخی تغییرات را در کد GUI وارد کنید. تغییرات بر اساس پلتفرمی است که از آن استفاده می کنید.
 • بر خلاف دیگر بسته بندی های پایتون ، wxPython دارای یک فرآیند نصب ساده است. نصب آن بر روی ویندوز و لینوکس بسیار آسان است.
 • wxPython دارای ویژگی های زیادی است. این کتابخانه جلویی برای wxWidgets است که یک طرح پیچیده برای توسعه دهندگان ارائه می دهد.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

16. Cirq

Cirq یک کتابخانه پایتون است که عموماً برای مدارهای پر سر و صدا در مقیاس متوسط کوانتومی (NISQ) استفاده می شود. Cirq عمیق عمل می کند و بر آشکارسازی اجزای جزئیات سخت افزار تمرکز می کند. با این حال ، در حال حاضر ، در مرحله آلفا است. توسعه دهندگان روی تغییرات فاحش کار می کنند. پس از انتشار نسخه جدید ، آنها کد شما را خراب می کنند.

 

ویژگی ها‌:

 • Cirq به شما امکان می دهد مدارهای کوانتومی را بنویسید ، تغییر دهید و دستکاری کنید. سپس آنها را در برابر رایانه ها و شبیه سازهای مختلف که می توانند محاسبات کوانتومی را انجام دهند اجرا می کند.
 • جزئیاتی که توسط Cirq نشان داده می شود برای تعیین امکان اجرای مدار ضروری است.
 • Cirq به گونه ای طراحی شده است که می تواند بسیاری از سخت افزارهای مبتنی بر کوانتوم و پردازنده های ابری را پشتیبانی کند.
 • با استفاده از این کتابخانه ، کنترل تمیز و منظمی بر روی مدارهای کوانتومی خواهید داشت. همچنین می توانید از دروازه های بومی برای تجزیه و تحلیل رفتار دروازه و موارد دیگر استفاده کنید.
 • کتابخانه ساختار داده ها را برای نوشتن و مونتاژ مدارهای کوانتومی بهینه می کند. به این ترتیب ، می توانید از بیشتر مدارهای NISQ استفاده کنید.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

17. PyTorch

PyTorch یک کتابخانه یادگیری ماشین پایتون منبع باز است. این کتابخانه بر اساس کتابخانه مشعل ساخته شده است و در ابتدا توسط گروه تحقیقاتی فیس بوک A.I توسعه داده شد. خوبی PyTorch این است که می توان از آن برای برنامه های چندمنظوره مانند بینایی رایانه و NLP (پردازش زبان طبیعی) نیز استفاده کرد.

 

ویژگی ها :

 • PyTorch از TorchScript استفاده می کند ، که حالت مشتاق انعطاف پذیر و ساده را ارائه می دهد. می توانید عملکردها و عملیات مختلف را فورا ارزیابی کنید.
 • در حالی که در حالت نمودار ، PyTorch انتقال مطلق ، بهینه سازی سریع را ارائه می دهد و یک محیط زمان اجرا C ++ را ارائه می دهد.
 • PyTorch از async پشتیبانی خوبی دارد. اجرای عملیات تجمعی به این ترتیب ، می توانید عملکرد پروژه خود را افزایش دهید.
 • این کتابخانه همچنین امکان ارتباط P2P (همتا به همتا) را فراهم می آورد ، که می تواند توسط پایتون و C ++ به دست آید.
 • PyTorch را می توان با سایر کتابخانه های محبوب نیز استفاده کرد. به راحتی می توانید آن را با کتابخانه ها/بسته هایی مانند Cython و Numba ادغام کنید.
 • با PyTorch ، می توانید مستقیماً به سیستم عامل ها ، مجسمه سازها و زمان اجرای برنامه های سازگار با ONNX دسترسی پیدا کنید.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

 

18. Luminoth

Luminoth یک مجموعه ابزار ساخته شده توسط پایتون است – که برای بینایی رایانه اختصاص داده شده است. این یک نسخه با کیفیت آلفا است و آخرین نسخه آن در نوامبر 2018 منتشر شد. در حال حاضر ، از تشخیص یکپارچه یک شی پشتیبانی می کند ، اما در آینده نزدیک ، می تواند کارهای بیشتری انجام دهد. برای استفاده از Luminoth ، باید TensorFlow را از قبل نصب کنید.

 

ویژگی ها :

 • استفاده از Luminoth بسیار آسان است. پس از در اختیار داشتن آن ، می توانید آن را در سرور متعلق به خود نصب کرده و با هر یک از محصولات خود ترکیب کنید.
 • شما می توانید آن را بر اساس الزامات خود نه تنها برای تشخیص اشیا بلکه برای طبقه بندی مدل ها سفارشی کنید.
 • این دستگاه با TensorFlow و Sonnet ساخته شده است. علاوه بر این ، Google Cloud Platform داخلی را ارائه می دهد ، جایی که می توانید به راحتی مدل های خود را آموزش دهید.
 • Luminoth به شما پیشنهاد می کند که خلاصه خود را به راحتی درک کنید. تجسم تصویر نیز یک فنجان چای با رابط کاربری داخلی یا با استفاده از CLI است.
 • با استفاده از Luminoth ، می توانید از ادغام تخته سنسور استفاده کرده و پیشرفت منظم خود را ردیابی کنید. همچنین می توانید نتایج را با تقسیم داده های مختلف ارزیابی کنید.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

19. Delorean

 

Delorean یک کتابخانه پایتون برای افزایش DateTime است. با Delorean ، همانطور که از نامش پیداست ، می توانید به راحتی زمان پروژه های پایتون خود را سازماندهی کنید. تنها چیزی که نیاز دارد یک شیء DateTime معتبر (که باید مبتنی بر پایتون باشد) برای کار است. علاوه بر این ، می تواند با سایر کتابخانه های Python DateTime نیز به خوبی کار کند.

 

 

ویژگی ها:

 • Delorean به شما امکان می دهد DateTime را از یک منطقه به منطقه دیگر منتقل کنید. همچنین می توانید DateTime خود را با Delorean ایجاد و دستکاری کنید.
 • با Delorean ، می توانید از پیشرفت NL (زبان طبیعی) برای دستکاری DateTime و زمان خود نیز استفاده کنید.
 • روند نصب بسیار آسان است. تنها چیزی که نیاز دارید یک پیپ است. با این حال ، بستگی زیادی به pytz و python-dateutil دارد ، که پیپ به شما خدمت می کند.
 • این کتابخانه می تواند از رشته ها برای تعمیر منطقه زمانی استفاده کند. استفاده از رشته ها استفاده از آن را حتی ساده تر می کند.
 • دلورین عقب و جلو رفتن را آسان می کند. متد next_day () این روند را برای شما بسیار راحت می کند.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

20. BeautifulSoup

BeautifulSoup یک کتابخانه پایتون عالی است. برای تجزیه استفاده می شود. همچنین می تواند اسناد مختلف HTML و XML شکسته را تجزیه و تحلیل کند. با استخراج داده های مستقیم از HTML ، یک روش آسان برای تراشیدن وب ارائه می دهد. بسیاری از متخصصان از عملکرد فوق العاده آن واقعا خوشحال هستند. این می تواند زمان زیادی را در روز شما ذخیره کند.

 

ویژگی ها :

 • BeautifulSoup به راحتی می تواند داده ها را از HTML و XML تجزیه کند. با این حال ، برای انجام این کار ، به یک بسته و تجزیه کننده خارجی نیاز دارد.
 • می توان آن را به راحتی آموزش داد و آموخت. تجزیه و تحلیل را می توان با دستور html.parser ساده انجام داد.
 • BeautifulSoup4 دارای پشتیبانی خوبی از پایتون 2 و 3 است. با این حال ، BeautiSoup3 فقط با پایتون 2 کار می کند.
 • علاوه بر این ، اسناد مناسب بسته را به کاربران ارائه می دهد ، که به ما کمک می کند تا چیزها را سریع یاد بگیریم.
 • در حین کار با BeautifulSoup ، اگر احتیاج به پشتیبانی داشتید ، یک جامعه بزرگ وجود دارد که در یک نمونه به شما کمک می کند.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

21. Bokeh

بوکه یک کتابخانه تجسم داده برای پایتون است. این امکان تجسم داده های تعاملی را فراهم می کند. این یک بسته ویژه است و کاملاً متفاوت از سایر کتابخانه های تجسم داده عمل می کند. این به این دلیل است که بوکه از HTML و جاوا اسکریپت برای ارائه گرافیک خود استفاده می کند ، که این امر آن را به یک بستر مطمئن برای مشارکت در داشبوردها و برنامه های تحت وب تبدیل می کند.

 

ویژگی ها :

 • با Bokeh ، می توانید سناریوهای آماری مرکب را به راحتی با استفاده از دستورات مستقیم ایجاد کنید.
 • به راحتی می توانید خروجی پروژه خود را در رسانه های مختلف مانند html ، سرور و نوت بوک نیز ارائه دهید
 • Bokeh یک کتابخانه بسیار سازگار است که به راحتی می تواند با تجسم های مختلف و برنامه های جنگو کار کند.
 • با استفاده از بوکه می توانید تجسم های سفارشی داشته باشید. این به شما امکان می دهد طرح های تعاملی و سایر ویژگی های یک ظاهر طراحی شده را برای تجسم داده های خود پیاده سازی کنید.
 • Bokeh بسیار انعطاف پذیر است و می تواند تجسم شما را که در کتابخانه های دیگر مانند matplotlib ، ggplot و دیگر کتابها نوشته شده است ، تبدیل کند.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

22. Poetry

Poetry یک ابزار آسان برای پایتون است. این به شما امکان می دهد بسته بندی و وابستگی های پایتون را مدیریت کنید. در حالی که پروژه شما به چندین کتابخانه وابسته است ، شعر به شما امکان می دهد به راحتی آنها را اداره کنید. با نسخه های مختلف پایتون سازگار است. و توسعه دهندگان بر روی کارکرد یکنواخت آن روی Windows ، OsX و Linux متمرکز شده اند.

 

ویژگی ها :

 • Poetry به شما پیشنهاد می دهد که پروژه های خود را به صورت سیستماتیک اداره کنید. این شامل تمام ابزارهای لازم است که پروژه های شما ممکن است به آن نیاز داشته باشند.
 • Poetry یک ابزار ساده است. با Poetry ، می توانید پروژه های خود را تنها با یک دستور خط بسته بندی و توسعه دهید.
 • پروژه هایی که با Poetry ایجاد می کنید به راحتی در PyPi منتشر می شود. علاوه بر این ، پروژه های شما را می توان در مخازن شخصی نیز منتشر کرد.
 • اگر وابستگی های جامعی در پروژه های شما وجود دارد ، Poetry می تواند به راحتی آنها را با حل کننده جامع وابستگی حل کند.
 • Poetry همیشه از سیستم کاربر جدا می ماند. برای این کار ، آیا از virtualenv استفاده می کند یا یک تنظیمات فردی ایجاد می کند.
 • به راحتی می توانید پروژه های خود را با Poetry دنبال کنید. این به شما امکان می دهد تا بینش عمیقی از وابستگی های پروژه خود داشته باشید.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

23. Gensim

Gensim یکی دیگر از کتابخانه های پردازش زبان طبیعی پایتون است. با این حال ، این کتابخانه دارای سطح عملکرد تعدیل شده است. اما هر کاری که می کند خوب است. این کتابخانه هوشمند برای مدل سازی موضوع های سازماندهی نشده و تجزیه و تحلیل شباهت اسناد است. از یادگیری ماشین  آماری و پیشرفته برای حل هرگونه مشکل استفاده می کند. برای انجام چند کار NLP ، باید Gensim را امتحان کنید.

ویژگی ها :

 • Gensim با رابط کاربری ساده ارائه می شود. حتی برای مبتدیان بسیار آسان است که Gensim را به جریان داده خود متصل کنند.
 • این کتابخانه بسیار قابل توسعه است. به راحتی می توانید Gensim را با هر الگوریتم فضای برداری دیگر گسترش دهید.
 • این کتابخانه NLP می تواند تجزیه و تحلیل معنایی نهفته (LSA) و تخصیص پنهان دیریکلت (LDA) را بر روی تعدادی از دستگاه ها انجام دهد.
 • این کتابخانه یک کتابخانه قدرتمند ، م effectiveثر و مقیاس پذیر است. علاوه بر این ، برخی از ویژگی هایی مانند پیاده سازی -LDA ارائه شده توسط Gensim بی نظیر است.
 • Gensim با مستندات منحصر به فرد و مجموعه ای از آموزشهای Jupyter Notebook همراه است. شما می توانید آنها را اینجا پیدا کنید.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

24. Pandas

Pandas یک بسته نرم افزاری پایتون است. یادگیری برای علم داده ضروری است و اختصاصاً برای زبان پایتون نوشته شده است. این یک پلت فرم سریع ، نمایشی و قابل تنظیم است که ساختارهای داده بصری را ارائه می دهد. به راحتی می توانید هر نوع داده ای مانند-داده های ساخت یافته یا سری زمانی را با این بسته شگفت انگیز دستکاری کنید.

 

ویژگی ها :

 • پانداها سری ها و DataFrames های زیادی را در اختیار ما قرار می دهند. این به شما امکان می دهد داده ها را به راحتی سازماندهی ، کاوش ، نمایش و دستکاری کنید.
 • تراز بندی و نمایه سازی هوشمند در Pandas سازماندهی و برچسب گذاری کامل داده ها را به شما ارائه می دهد.
 • Pandas دارای برخی از ویژگی های خاص است که به شما امکان می دهد داده ها یا مقدار از دست رفته را با اندازه گیری مناسب مدیریت کنید.
 • این بسته آنقدر کد تمیزی را به شما ارائه می دهد که حتی افرادی که دانش برنامه نویسی ندارند یا نمی توانند به راحتی با آن کار کنند.
 • این مجموعه مجموعه ای از ابزارهای داخلی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد داده ها را در سرویس های مختلف وب ، ساختار داده ها و پایگاه های داده نیز بخوانید و بنویسید.
 • پانداها می توانند JSON ، Excel ، CSV ، HDF5 و بسیاری از فرمت های دیگر را پشتیبانی کنند. در واقع ، می توانید پایگاه داده های مختلف را همزمان با Pandas ادغام کنید.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

25. Pytil

 

Pytil ، قبلا شناخته شده – Chicken Turtle Util یک کتابخانه مفید برای پایتون است. این یک بسته پایتون مفید است که دامنه وسیعی برای توسعه دارد. Pytil همیشه بر مشتری متمرکز است و پشتیبانی خوبی از مشتریان ارائه می دهد. جامعه Pytil هدف خاصی دارد و آنها همیشه بر مشارکت در جامعه با نوآوری های پایتون تمرکز می کنند.

 

ویژگی ها:

 • Pytil یک راه حل آسان برای شبیه سازی و مدل سازی KDD (کشف دانش در داده) نیز ارائه می دهد.
 • این کتابخانه مفید دارای یک راه حل اتوماسیون آسان برای سازمان های تجاری شما است. با Pytil عملکرد حرفه ای خود را افزایش دهید.
 • Pytil راهنمایی حرفه ای برای داشتن پردازش تصویر و فیلم با کیفیت ارائه می دهد. خطوط ، تشخیص چهره ، فیلتر همه چیز در اینجا موجود است.
 • در Pytil ، از پشتیبانی خود ابزار مورد اعتماد برخوردار خواهید بود. این به این دلیل است که – تمام ویژگی های این ابزار به خوبی آزمایش شده و مستند شده است.
 • Pytil همچنین نقش یک پلت فرم آموزشی را نیز ایفا می کند. فقط متغیرها و سایر عملکردها را ارائه نمی دهد. بلکه به جامعه انگیزه دهید تا از آنها استفاده کند.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

26. Scikit Learn

Scikit Learn یک کتابخانه یادگیری ماشین پایتون ساده و مفید است. به زبان پایتون ، سیتون ، C و ++ C نوشته شده است. با این حال ، بیشتر آن به زبان برنامه نویسی پایتون نوشته شده است. این یک کتابخانه رایگان یادگیری ماشین است. این یک بسته پایتون انعطاف پذیر است که می تواند با سایر کتابخانه ها و بسته هایی مانند Numpy و Scipy هماهنگ باشد.

 

ویژگی ها :

 • Scikit Learn با یک API تمیز و مرتب ارائه می شود. همچنین مستندات بسیار مفیدی را برای مبتدیان ارائه می دهد.
 • این الگوریتم های مختلفی دارد – طبقه بندی ، خوشه بندی و رگرسیون. همچنین از جنگل های تصادفی ، k-means ، افزایش شیب ، DBSCAN و دیگران پشتیبانی می کند
 • این بسته سازگاری آسان را ارائه می دهد. هنگامی که با ویژگی های کلی Scikit Learn آشنا شدید ، تغییر سیستم عامل های دیگر مشکلی ایجاد نمی کند.
 • Scikit Learn روشهای ساده ای را برای نمایش داده ها ارائه می دهد. خواه بخواهید داده ها را به صورت جدول یا ماتریس ارائه دهید ، همه اینها با Scikit Learn امکان پذیر است.
 • این به شما امکان می دهد از طریق ارقامی که در دست نوشته شده اند کاوش کنید. نه تنها می توانید داده های رقمی را بارگیری کنید ، بلکه می توانید تجسم کنید.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

27. NetworkX

NetworkX یک بسته پایتون دیگر است. این برنامه راه حل های عظیمی برای مطالعه و تشخیص نمودارهای تمام سطوح ارائه می دهد. همچنین به شما کمک می کند تا معماری ، حرکت و عملکرد شبکه های با کیفیت بالا را توسعه داده و تحت تأثیر قرار دهید. این یک بسته پایتون رایگان است و تحت مجوز جدید BSD منتشر شده است.

 

ویژگی ها :

 • NetworkX ساختارهای داده موثری را برای نمودارهای ساده ، نمودارها ، چند نمودارها و تعدادی از استانداردهای ایده آل نمودار ارائه می دهد.
 • با استفاده از ژنراتورهای موجود در بسته NetworkX به راحتی می توانید نمودارهای کامل و شبکه های شبیه سازی شده را با NetworkX ایجاد کنید.
 • با NetworkX ، گره های شبکه و نمودار شما می توانند کاملاً “هر چیزی” باشند. به عنوان مثال ، گره های شما می توانند داده های XML ، متن و بسیاری چیزهای دیگر باشند.
 • در NetworkX ، همچنین می توانید از مزایای داده های دلخواه مانند نشان زمان استفاده کنید. زیرا در اینجا ، لبه ها این داده های دلخواه را نگه می دارند.
 • توسعه دهندگان به خوبی از عملکرد و پوشش اطلاع دارند. NetworkX به خوبی با 90 درصد پوشش کد تست شده است.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

28. PyGame

PyGame یک ماژول بسته بندی برای پایتون است. این مجموعه ای از توابع و کلاس های پایتون است که عمدتا به نوشتن بازی های ویدئویی اختصاص دارد. با این حال ، می توانید سایر برنامه های چند رسانه ای را با PyGame نیز بنویسید. این برنامه ها و بازی ها بسیار سازگار هستند. PyGame از سال 2000 یک پروژه جامعه محور است و یادگیری آن برای مبتدیان واقعاً آسان است.

 

ویژگی ها:

 • PyGame شامل کتابخانه های گرافیک کامپیوتری و صدا است. این عناصر برای همکاری با زبان پایتون طراحی شده اند.
 • این نرم افزار با SDL (Simple DirectMedia Layer) مجهز شده است که به شما امکان می دهد بازی های گرافیکی بلادرنگ ایجاد کنید و از مکانیسم های ضعیف جلوگیری کنید.
 • بازی ها و برنامه های کاربردی نوشته شده در PyGame با تمام سیستم عامل های پشتیبانی شده از SDL سازگار است. آنها همچنین می توانند روی اندرویدها و رایانه های لوحی اجرا شوند.
 • PyGame همچنین از دستکاری دوربین پیکسل ، MIDI ، تشخیص برخورد ، فونت مدرن FreeType ، دوربین ، طراحی و غیره پشتیبانی می کند.
 • یک جامعه کامل به نام PyWeek وجود دارد ، جایی که می توانید هزاران آموزش PyGame را در آن پیدا کنید.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

29. TextBlob

TextBlob یکی از ساده ترین کتابخانه های Python NLP – برای پردازش داده های متنی است. این برنامه در پایتون 2.0 و پایتون 3.0 در دسترس است. ما کلمه “ساده شده” را ذکر کردیم زیرا این کتابخانه پایتون پردازش زبان طبیعی دارای API بسیار ساده ای است که وظایف مختلف مربوط به NLP را با کارایی کامل انجام می دهد. مبتدیان برای اولین بار از این API ساده لذت خواهند برد ، بنابراین حرفه ای ها.

 

ویژگی ها:

 • TextBlob توکن سازی کاملاً مستقیم را ارائه می دهد. توکن سازی فرایند تقسیم یک پاراگراف بزرگ به کلمات یا جملات زیاد است.
 • با TextBlob ، راحت تر از همیشه می توانید کلمات را به شکل اصلی خود در فرهنگ لغت تبدیل کنید. این فرایند Lemmatization نامیده می شود.
 • این کتابخانه به راحتی به شما تگ Parts of Speech (PoS) می دهد. با این حال ، این ویژگی در سایر کتابخانه های NLP نیز قابل توجه است.
 • با استفاده از TextBlob ، با استفاده از روشهای ساده جمع یا تکین ، می توانید متن خود را به یک یا جمع تبدیل کنید.
 • همچنین ، می توانید به راحتی عبارات اسمی مختلف را در TextBlob با استفاده از ویژگی ساده noun_phrase استخراج کنید.
 • TextBlob همچنین تعداد کلمات/عبارات ، تبدیل حروف بزرگ و کوچک ، تصحیح املا ، ترجمه ، تشخیص N-gram و موارد دیگر را به شما ارائه می دهد.

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

 

30. Mahotas

Mahotas یکی دیگر از کتابخانه های پردازش تصویر پایتون است. همچنین به عنوان کتابخانه بینایی رایانه نیز شناخته می شود. Mahotas عملکردهای کاملاً سنتی را برای پردازش تصویر ارائه می دهد. این یک کتابخانه سریع واقعی است. و دارای یک کد خوب سازماندهی شده است. در واقع ، Mahotas کمترین وابستگی را به سایر سیستم عامل های شخص ثالث ارائه می دهد.

 

ویژگی ها :

 • ماهوتاها می توانند کارهای پیچیده ای را با اشکال ساده کد انجام دهند. به عنوان مثال ، در جستجوی Wally با مقدار کمی کد کار زیبایی می کند.
 • این کتابخانه ویژگی های بینایی رایانه ای هوشمند مانند محاسبه ، تشخیص نقطه ، الگوهای باینری محلی و بسیاری دیگر را ارائه می دهد.
 • رابط Mahotas به زبان پایتون نوشته شده است. به همین دلیل است که توسعه سریع و پویای پروژه های شما را ارائه می دهد.
 • با این حال ، الگوریتم ها در C ++ ارائه می شوند. این سرعت بیشتر و در نتیجه اجرای آسان فرمان شما را ارائه می دهد.
 • این کتابخانه پایتون با حفظ انعطاف پذیری در ذهن توسعه یافته است. به راحتی با بسیاری از محیط های نرم افزاری علمی دیگر سازگار است.

 

 

صفحه اصلی کتابخانه

 

مقالات مرتبط :

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

کتابخانه Theano

کتابخانه Theano

2
دقیـقه مطالعه
ادامه ...

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2