021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

ویژگی های اصلی پایتون

بیشمار زبان برنامه نویسی وجود دارد که به دلایل خاصی که دارند معروف هستند ، اما چیزی که  یک زبان برنامه نویسی را منحصر به فرد می کند ویژگی های کلیدی آن است. ویژگی های کلیدی که در زبان برنامه نویسی پایتون باید به خاطر داشته باشید به شرح زیر است:

 

 

  • خواندن و کدگذاری آسان: کد نویسی پایتون به دلیل نحوهای(دستور زبان ) آسان بسیار آسان است. در نتیجه ، چند ساعت طول می کشد تا آنها را بدست آورید. علاوه بر این ، خوانایی کد بسیار ساده است ، و می توان به سادگی کد را مشاهده کرد و عملکرد کد را درک کرد.
  • زبان تفسیر شده: پایتون یک زبان تفسیری مانند PHP و Ruby است ، به این معنی که قبل از اجرا نیازی به کامپایل ندارد.
  • Dynamically Typed: پایتون به صورت پویا تایپ می شود ، بدین معنی که هنگام نوشتن کد ، هنگام اختصاص مقدار یا وظیفه به آن ، نیازی به اعلام یا تنظیم نوع بر روی متغیر ندارید.
  • کتابخانه استاندارد بزرگ: یکی از بهترین ویژگی های پایتون که باعث صرفه جویی زیادی در زمان نوشتن کد می شود ، کتابخانه های استاندارد موجود است زیرا نیازی به نوشتن کد برای هر مورد نیست.
  • سطح بالا: پایتون یک زبان سطح بالا است. در نتیجه ، برنامه نویسان می توانند بدون نگرانی در مورد معماری سیستم کدگذاری کنند و همچنین مجبور نیستند به حافظه فکر کنند ، که باعث می شود پایتون به یک زبان برنامه نویس دوست تبدیل شود.
  • برنامه نویسی شی گرا: پایتون از برنامه نویسی روش گرا و شی گرا پشتیبانی می کند. در OOP ، معنی کلاسها را در کنار ترکیب و میراث مجاز می داند و هیچ گونه مشخص کننده ای ندارد (باز ، خصوصی). در OOP ، معنی کلاسها را در کنار ایجاد و میراث می دهد و هیچ گونه مشخص کننده ای ندارد (باز ، خصوصی )

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2