021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

OCR چیست ؟

OCR چیست یا تشخیص نوری کاراکتر (OCR)

فناوری تشخیص کاراکتر نوری (OCR) یک راه حل تجاری برای استخراج خودکار داده ها از متن چاپ شده یا نوشته شده از یک سند یا فایل تصویر اسکن شده مانند فایل PDF و یا و Word است، سپس تبدیل متن به فرم قابل خواندن توسط ماشین ها (همان کامپیوتر ها) است تا برای پردازش داده ها مانند ویرایش یا جستجو در آن ها استفاده شود.

 

OCR به زبان ساده ؟

OCR مخفف “Optical Character Recognition” است. این یک فناوری است که متن را در یک تصویر دیجیتال تشخیص می دهد. معمولاً برای تشخیص متن در اسناد و تصاویر اسکن شده استفاده می شود. نرم افزار OCR را می توان برای تبدیل یک سند کاغذی فیزیکی یا یک تصویر به یک نسخه الکترونیکی قابل دسترس همراه با متن استفاده کرد.

 

OCR چگونه کار می کند؟

تشخیص نویسه نوری (OCR) به شما امکان را می دهد که تصاویر اسکن شده را به متن تبدیل کنید تا بتوانید اسناد کاغذی را به اسناد قابل ویرایش، جستجو و دیجیتال تبدیل کنید. این موضوع می تواند به کاهش فضای فیزیکی مورد نیاز برای ذخیره اسناد کمک کند و گردش کار مربوط به آن اسناد را به طور چشمگیری بهبود ببخشد.

 

چگونه یک PDF را OCR کنم؟

یک فایل PDF حاوی یک تصویر اسکن شده را در Acrobat برای Mac یا PC باز کنید. بر روی ابزار “Edit PDF” در قسمت سمت راست کلیک کنید. Acrobat به طور خودکار تشخیص کاراکتر نوری (OCR) را روی سند شما اعمال می کند و آن را به یک کپی کاملاً قابل ویرایش از PDF شما تبدیل می کند. روی عنصر متنی که می خواهید ویرایش کنید کلیک کنید و شروع به تایپ کنید.

 

آیا OCR یک بینایی کامپیوتری است؟

در واقع، بینایی ماشین(کامپیوتر) شامل تشخیص نوری کاراکتر (OCR)، تشخیص چهره و تشخیص عنبیه است. OCR یا تشخیص متن، امکان ترجمه متون چاپی، تایپ شده یا یک فایل دست نویس را به فایل های متنی کامپیوتری فراهم می کند.

 

آیا OCR بخشی از هوش مصنوعی است؟

هوش مصنوعی قابلیت‌های ابزارهای تشخیص کاراکتر نوری (OCR) را تغییر می‌دهد. OCR که ناحیه ای از بینایی کامپیوتر است، تصاویر متن را پردازش می کند و آن متن را به اشکال قابل خواندن توسط ماشین تبدیل می کند. با بهره مندی از هوش مصنوعی، نظارت انسانی در هر مرحله مورد نیاز نیست و راه انجام خودکار و اشکال گیری در سیستم نویسه های نوری توسط هوش مصنوعی انجام میشود و دیگیر نیازی به دخالت انسان نیست.

 

آیا OCR در بانک ها استفاده می شود؟
بانک ها در حال حاضر از OCR به عنوان ابزاری برای امنیت معاملات و مدیریت ریسک استفاده می کنند. زیرا هنگام استفاده از OCR سنتی، کاربران فقط می توانند اسناد را به صورت دستی بررسی کنند. اما هنگامی استفاده از هوش مصنوعی و فناوری پردازش زبان طبیعی (NLP) یکپارچه می شود، OCR توانایی ارزیابی خودکار خطرات برای هر سند کاغذی را اضافه می کند.

 

چه فناوری در OCR استفاده می شود؟
معمولاً OCR از یک معماری ماژلار استفاده می کند که باز، مقیاس پذیر و کنترل گردش کار است. این شامل تعریف فرم ها، اسکن، پیش پردازش تصویر، و قابلیت های تشخیص است. OCR که توانایی تبدیل تصاویر کاراکترهای دست نوشته یا چاپ شده را به داده های ASCII دارد.

 

آیا برای ocr نرم افزاری هم وجود دارد؟

  • Microsoft OneNote
  • SimpleOCR
  • Photo Scan
  • (a9t9) Free OCR Windows App
  • Capture2Text
  • Easy Screen OCR

 

سیستم های توسعه دهنده OCR ایرانی:

 

 

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب پرمخاطب پایتونی ها

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2