021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

چگونه به عنوان یک برنامه نویس جنگو استخدام شویم؟

چگونه به عنوان یک برنامه نویس جنگو استخدام شویم؟

با سلام خدمت شما کاربران و همراه همشیگی وبسایت پایتونی ها با یک مقاله دیگه در خدمت شما بزرگواران هستیم و می خواهیم خیلی موشکافانه به بررسی این موضوع که چگونه به عنوان یک برنامه نویس جنگو استخدام شویم؟ بپردازیم البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هدف از تولید این مقاله ارائه یک چشم انداز عملی است تا ارائه یک فرمول ریاضی پس با خواندن این مقاله در واقع شما یک دید کلی و حتی جزیی نسب به مسیر خود پیدا خواهید کرد.

 

مطالب پیشنهادی : جنگو چیست !؟

 

مقدمه

موضوع اولی که در همه شغل مطرح است، البته نتنها فقط در کشور ما بلکه در هر کجای دنیا به آن خیلی توجه می شود مبحث حقوق است ! باید به این امر توجه داشته باشید که برای اینکه به حقوق بالایی برسید و یا در شرکت مد نظر خود استخدام شوید ابتدا باید مهارت های مورد نیاز آن رسته شغلی و یا مهارت های مورد نیاز آن شرکت را داشته باشید و بعد از هم سو شدن با آن شرکت پروژه های هم تراز آن شرکت را نیز انجام دهید به صورت خیلی ساده برای این که شما داخل یک شرکت خاص و آن شرکتی که مد نظر شماست کار کنید، ابتدا باید یادبگیرید که آن شرکت در چه راستایی کار می کند و شما باید چه مهارت هایی در طراحی وبسایت داشته باشید تا بتوانید نیاز های آن شرکت را رفع کنید !

 

 

مهارت ها

از جمله مهارت های عمومی که هر شرکت برای استخدام شما به عنوان یک جنگو کار یا برنامه نویس پایتون در جنگو نیاز دارد مبحث زبان برنامه نویسی پایتون است !

پایتون یک زبان برنامه نویسی خیلی ساده، در عین حال کار آمد است که می توانید با یادگیری سریع و آسان آن به یک مرجع درست به راحتی وارد زیر شاخه های آن شوید.

 

بعد از این موضوع که شما زبان برنامه نویسی پایتون را آموختید باید وارد یکی از زیر مجموعه های آن شوید به صورت مثال طراحی وبسایت یکی از شغل های پر درآمد این زبان برنامه نویسی است ! که می توانید با استفاده از آن در شرکت ها و یا به صورت فریلنسری به کسب درآمد بپردازید. اما مهارت های مورد نیاز برای در کسب در آمد به وسیله زبان برنامه نوییسی پایتون نیازمند چه مهارت هایی است!؟

 • زبان برنامه نویسی پایتون
 • تسلط بر HTML
 • تسلط بر Css
 • تسلط بر JavaScript
 • تسلط بر Json
 • تسلط بر Regex
 • تسلط بر حداقل یک پایگاه داده مانند MySql
 • تسلط بر اصل مطلب یعنی جنگو

 

یعنی شما باید حداقل مهارت های بالا را مسلط باشید تا بتوانید به کسب درآمد از زبان برنامه نویسی پایتون پیش بروید، آما ایا کسب مهارت های بالا سخت است یا آسان ؟

یادگیری هر کدام از مهارت های بالا می تواند بسته به نوع هوش و ذکاوت شما و یا پشت کار شما و یا به تمرین های شما بستگی دارد !

یعنی به صورت ساده شما هر اندازه ای که برای این شغل برنامه نویسی تلاش کنید می توانید بر اساس تلاش خود کسب در آمد کنید حالا بریم ببینیم که هر کدام از مهارت های بالا چه مدت زمان می برد؟

 

محصول پیشنهادی : آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

 

 • برای زبان برنامه نویسی پایتون =================> 8 هفته زمان نیاز است شما به تسلط کامل برسید
 • تسلط بر HTML =================> شما فقط 5 هفته نیاز به زمان دارید برای تسلط
 • تسلط بر Css =================> یک هفته تسلط کامل
 • تسلط بر JavaScript =================> میانگین تسلط کامل 3 ماه ( برای افراد ممکن است تفاوت داشته باشد)
 • تسلط بر Json =================> تسلط کامل یک هفته
 • تسلط بر Regex =================> تسلط کامل یک هفته
 • تسلط بر حداقل یک پایگاه داده مانند MySql =================> بسته به تجربه قبلی شخص بین 1 تا 5 ماه ( در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد.)
 • فریم ورک Django در پایتون =================> میانگین زمان بین 2 تا 5 ماه تسلط کامل

خوب حالا چرا به مهارت عمومی بالا نیاز داریم !؟ چون نیاز اکثر شرکت های استخدامی در حوزه طراحی وبسایت با پایتون به صورت مهارت های بالاست به صورت نمونه به عکس های زیر نگاه کنید :

مهارت ها

عکس بالا با توجه به لینک اصلی که بر روی عکس وجو داره یک نمونه از مهارت های عمومی مورد نیاز برنامه نویسی طراحی وبسایت با پایتون را به خوبی بیان می کند حالا فرض کنید می خواهید در یک شرکت تخصصی در حوزه هوش مصنوعی و یا شرکت مالی کار طراحی وبسایت انجام دهید و آن شرکت استارت آپی هم باشد خود در این صورت شما به غیر از نیاز به برنامه نویسی و زبان های عمومی برنامه نویسی مانند همان مهارت هایی که در بالا برای شما ذکر شد باید تخصص مورد نیاز در حوزه کاری شرکت را هم داشته باشید حالا چگونه این تخصص ها را باید به دست بیاورید !

 • مورد اول :

یک سوال از خود بپرسید ! آیا علاقه دارید در شرکتی که انتخاب کرده اید واقعا مشغول به کار شوید ؟ یا فقط به خاطر حقوق و مسائل مالی است ؟

با تجربه که خود بنده و دوستان بنده در جواب سوال بالا داریم اگر علاقه به کاری که می کنید نداشته باشید واقعا بعد از چند وقت دیگر نمی توانید به آن ادامه دهید اما اگر علاقه به کار از درون شما وجود داشته باشد می توانید بد ترین و سخت ترین چالش ها را انجام دهید.

 • مورد دوم :

هر شرکت و مجموعه که شما می خواهید در آن استخدام شوید در یک بازار خاصی مشغول به کار است و در هر بازاری نکات کاملا ریز و درشتی برای کسب درآمد در آن وجود دارد اگر نیاز است قبل از این که وارد یک شرکت خاص شوید راجب بازار آن شرکت نحوه کسب در آمد و رقبای آن تحقیق کنید تا بتوانید بهتر به موضع گیری شرکت و رفتار های آن کمک کنید.

 • مورد سوم :

تکنولوژی های مورد نیاز شرکت ها !

خیلی از شرکت های نیاز به تکنولوژی هایی دارند که به روز است ! خیلی ها استفاده نکرده اند و یا حتی اطلاعی راجبع این تکنولوژی ها ندارد و در واقعا مدیران شرکت ها به دلیل مشقله کاری و مدیریتی که دارند از این موضوع غافل می شوند شما می توانید به عنوان یک برنامه نویسی با آنالیز داده های شرکت و روش های تحقیقی و یادگیری و آموزشی درست هم پیش رفت جایگاه شغلی خود در آن شرکت کمک کنید و هم می توانید باعث پیش رفت خود شوید .

 

 

 

رزومه نویسی !

یکی از بد ترین اشتباهات نداشتن روزمه مناسب و یا سابقه کار مناسب برای شرکت هاست !

شما فکر کنید می خواهید یک شخص را به عنوان برنامه نویس شرکت خودتان استخدام کنید! خود شما آیا کسی که رزومه قابل قبولی ندارد و یا سابقه کار مفیدی ندارد استخدام می کنید ؟! حتی به عنوان کار آموز !

اشتباه نکنید منظور از سابقه کار الزاما سابقه کار در یک شرکت نیست !!!!!

شما باید حداقل برای ارسال رزومه خود بالای 10 نمونه کار در گیت هاب خود به صورت کامل آپلود کرده باشید در این زمان است که می توانید برای مدیریت شرکت پروژه های خود را به عنوان سابقه کار اعلام کنید پس از اعلام سابقه کار می توانید موارد دیگر نظیر :

 

مطلب پیشنهادی : گیت چیست ؟!

 

 • مهارت های که کسب کرده اید
 • سابقه کاری در دیگر شرکت ها و یا دوره های کار آموزی
 • سوابق تحصیلی
 • و …. را عنوان کنید

 

نکته مهم: دقت داشته باشید برای ارسال رزومه موارد اضافه را حذف کنید !

برای مثال : این که شما در سال 1396 در رشته وزنه برداری مدال الپیک اورده اید مطمعنا برای استخدام در یک شرکت به عنوان برنامه نویسی چیز جالبی نیست، سعی کنید رفتار حرفه ای خود را حتی در رزومه خود نشان دهید.

 

میانگین حقوقی در کشور

طراحی وبسایت در زبان برنامه نویسی یک شغل پر زحمت و کاملا حرفه ای می باشد به طوری نیازمند مهارت های بیشمار و هم چنین به روز بودن مطالب علمی را در بر می گیرد.

اما حقوق و مزایای این شغل نیز مهم است به همین صورت، اکثر شرکت های که این سطح از شغل را پذیرش دارند حقوق نسبتا بالایی دارند بر اساس میانگینی که وبسایت پایتونی ها در طول مدت 6 ماهه و یکساله از سال 1399 تا سال 1400 محاصبه نموده است میانگین بین 7/500/000 میلیون تومان تا 15/000/000 میلیون تومان متغییر بر اساس رشته شغلی، شرکت، تجربه و مهارت های برنامه نویسی، و رسته شغلی و کار تیمی و یا انفرادی بودن شغل موجب تغییر این مبالغ حقوق و مزایا می شود.

 

 

جمع بندی کلی

به صورت کلی زبان برنامه نویسی پایتون در سطر اول جدول زبان های برنامه نویسی حرفه ای در کل دنیا محصوب می شود و می توان با استفاده از این زبان برنامه نویسی حرفه ای به کسب درآمد پرداخت اما یادگیری مهارت های حرفه ای در این زبان برنامه نویسی متلزم پشت کار زیاد ، آموزش اصولی و یادگیری حرفه ای از اساتید مجرب و همچنین ارائه نمونه کار های بسیار می باشد. ما در وبسایت پایتونی ها قصد داریم تا تمامی این موارد را به صورت کاملا جامع برای شما ارائه کنیم.

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات فروش پایتونی ها

%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3
%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
2