اطلاعیه شماره 26 : به اطلاع کلیه کاربران وبسایت پایتونی ها می رساند به علت تداخلات شدید و محدودیت ها موجود در اینترنت کشور سرور های پایتونی ها با اختلال رو به رو شده که همکاران واحد فنی در حال بررسی موضوع هستند تا هرچه سریعتر مشکل را مرتفع کنند، لطفا صبور باشید.

021-71053903 [email protected] پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 16

آپلود سایت جنگویی بدون سرور

آپلود سایت جنگویی بدون سرور

مقدمه

سلام خدمت تمامی مخاطبین خوب وبسایت پایتونی ها با یک مقاله آموزشی دیگه در خدمت شما دوستان عزیز هستیم تا شما را با یکی از بهترین و ساده ترین و اقتصادی ترین روش های ارایه یک وبسایت جنگویی به کارفرما و یا نمایش موقت یک وبسایت جنگویی آشنا کنیم در این مقاله می خواهیم روشی را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از این روش به ارائه وبسایت خوب بپردازید.

 

نگروک Ngrok چیست؟

Ngrok برنامه ای است که یک سرور توسعه محلی(همان لوکال هاست خودمان یا 127.0.0.1) را در معرض اینترنت قرار می دهد. به عبارت دیگر، این برنامه به یک برنامه کاربردی در دستگاه محلی شما اجازه می دهد تا در دسترس عموم قرار گیرد. Ngrok در درجه اول برای تست و اشکال زدایی وب هوک ها استفاده می شود. با این حال، برای به اشتراک گذاری یک MVP اولیه از دستگاه محلی خود با همکاران و دوستان قبل از استقرار نیز مفید است.

اما Ngrok  چگونه کار می کند؟

کار با Ngrok بسیار ساده است، پس از دانلود و اجرای Ngork، پورت یک وب سرور را مشخص کنید. سپس Ngork با اتصال وب سرور محلی شما به سرویس ابری Ngork کار می کند، که دسترسی به URL عمومی را رله می کند. برخی از ویژگی‌ها عبارتند از تونل‌های امن با URL HTTPS، اعتبارنامه تأیید اعتبار HTTP برای کنترل دسترسی، و اتوماسیون با Ngork API.

 

استفاده از Ngork در جنگو

Ngork ابزاری مفید برای ساخت با چارچوب جنگو (DRF) است. DRF مجموعه ای از ابزارها برای ساخت برنامه های کاربردی وب با نقاط پایانی متنوع است که به API معروف هستند. به عنوان مثال، پلتفرم‌های بزرگی مانند توییتر و فیس‌بوک دارای APIهایی برای برنامه‌نویسان هستند تا اطلاعات را درخواست کنند و فرآیندهایی مانند ارسال و لایک کردن را با درخواست به نقاط پایانی مختلف خودکار کنند. هنگام ایجاد API خود، مهم است که چنین نقاط پایانی را قبل از استقرار در سرور توسعه محلی خود آزمایش کنید. Ngrok شما را قادر به انجام این کار می کند.

 

آموزش سریع DRF و Ngork:

  • پس از دانلود از حالت فشرده خارج کنید و سپس روی “ngrok.exe” کلیک کنید/اجرا کنید تا ترمینال ngrok باز شود
  • پیش نمایش ترمینال:

  • با استفاده از ترمینال ngrok می توانید پورت اتصال به سرویس ابری ngrok را برای دسترسی عموم انتخاب کنید
  • تصور کنید یک پروژه جنگو در حال حاضر در پورت 8000 در ترمینال دیگری در حال اجرا است
  • خط زیر را در ترمینال ngrok وارد کنید. مطمئن شوید که دستور را در همان دایرکتوری حاوی فایل اجرایی ngrok اجرا کنید:
C:\Users\Owner\Desktop\code>ngrok http 8000

شما باید ارسال پورت خود را به یک آدرس ngrok سفارشی ببینید. البته با ویژگی های برتر می توانید آدرس خود را سفارشی کنید. در حال حاضر مال ما به شکل زیر است:

البته به این نکته توجه کنید که ممکن است آدرسی شما با آدرس زیر متفاوت باشد.

  • همانطور که می بینید، اکنون می توانم از یک آدرس وب http یا https به برنامه وب خود دسترسی داشته باشم. اگر مرورگر خود را به http://127.0.0.1:4040 باز کنم، یک صفحه اشکال زدایی نیز دارم که درخواست ها و پارامترهای ارسال شده را نشان می دهد. این صفحه به ویژه هنگام آزمایش یک پروژه DRF بسیار مفید است.
  • برای مثال، من با استفاده از Requests در پایتون، یک درخواست Post به برنامه DRF خود ارسال می کنم:
>>> import requests
>>> data = {
... 'SRC': 'SNR7',
... 'Landing_Page': 'www.test.com',
... 'IP_Address': '111111111',
... 'First_Name': 'test',
... 'Last_Name': 'test1',
... 'Address': '111 test',
... 'City': 'San Diego',
... 'State': 'CA',
... 'Zip_Code': '92109',
... 'Phone': '7607777777',
... 'Universal_LeadiD': 'jleadid1',
... 'Email': '[email protected]',
... 'Date_Of_Lead':'2020-09-15',
... 'Credit_Rating': 'good',
... 'Homeowner': 'yes',
... 'Date_Of_Birth': '1970-09-22',
... }
>>> url = "https://3c597d411842.ngrok.io/api"
>>> requests.post(url, data=data)
<Response [400]>

و صفحه رفع اشکال:

 

جمع بندی نهایی

امیدواریم این به شما کمک کند تا بفهمید چگونه پروژه جنگو خود را در وب بدون هیچ هزینه ای آزمایش کنید. راه اندازی Ngrok آسان و سریع است و قطعاً می تواند در زمان اشکال زدایی صرفه جویی کند. من شخصاً زمانی که تغییراتی در API خود ایجاد می‌کنم، یا نیاز دارم به مشتری نشان دهم که پروژه چگونه شکل می‌گیرد، اغلب از Ngrok استفاده می‌کنم. کار با این نرم افزار عالی است. اگر نظری دارید در مورد این مقاله و یا مشکلی در طول روند محتوای مقاله میبینید می توانید از طریق قسمت نظرات نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

محمدرضا حسنی

224 مطلب منتشر شده

دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات / موسس پایتونی ها

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات فروش پایتونی ها

%69
تخفیف

آموزش برنامه نویسی پایتون

35,000 تومان
6
%60
تخفیف

آموزش فیگما (Figma)

30,000 تومان
3