منوهای نصب در پنل مدیریت

  • ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

7 دلیل استفاده و یادگیری پایتون

7 دلیل استفاده و یادگیری پایتون


طبق جدیدترین فهرست انجمن برنامه نویسی TIOBE ، پایتون یکی از 10 زبان محبوب برنامه نویسی محبوب 2019 است. پایتون یک زبان عمومی و سطح برنامه نویسی سطح بالا است.

می توانید از پایتون برای توسعه برنامه های کاربردی رابط کاربری گرافیکی ، وب سایت ها و برنامه های وب استفاده کنید. همچنین ، پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی سطح بالا ، به شما امکان می دهد تا با استفاده از وظایف رایج برنامه نویسی ، بر عملکرد اصلی برنامه ها تمرکز کنید. قوانین کد زدن ساده در زبان برنامه نویسی باعث می شود که شما بتوانید کد اولیه را واضح و قابل بازنویسی نگه دارید .

همچنین دلایل زیادی وجود دارد که چرا شما چرا باید از پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی قوی یاد کنید.

 

1) کد قابل خواندن و نگهداری

هنگام نوشتن برنامه نرم افزاری ، برای ساده تر کردن تعمیر و نگهداری و به روزرسانی ها باید روی کیفیت کد اصلی آن تمرکز کنید.

قوانین کد نویسی در پایتون به شما این امکان را می دهد بدون نوشتن کد اضافی ، مفاهیم اصلی را بیان کنید. در عین حال ، پایتون برخلاف سایر زبان های برنامه نویسی ، بر خوانایی کد تأکید بسیاری دارد و به شما امکان می دهد به جای نگارشی از کلمات کلیدی انگلیسی استفاده کنید.

از این رو می توانید بدون نوشتن کد اضافه ، از پایتون برای ساخت برنامه های سفارشی و شخصی سازی شده استفاده کنید.کد اصلی خواندنی تر و تمیز تر و شکیل تر باشد ، به شما کمک می کند تا بدون طلف کردن وقت و انرژی ، نرم افزار را دقیق تر و سریع تر به روز رسانی کنید و توسعه دهید.

 

2) چند پارادایم برنامه نویسی

مانند سایر زبانهای برنامه نویسی مدرن ، پایتون از چندین الگوی برنامه نویسی نیز پشتیبانی می کند.

برنامه نویسی شی گرا و ساختار یافته را هم به طور کامل پشتیبانی می کند.

همچنین ، ویژگی های زبان آن از مفاهیم مختلفی در برنامه نویسی کاربردی و جنبه گرا پشتیبانی می کند. در عین حال ، پایتون همچنین از سیستم مدیریت خودکار حافظه بهره می برد. الگوی های این زبان برنامه نویسی و ویژگی های  آن به شما کمک می کند تا از پایتون برای توسعه نرم افزار های بزرگ و پیچیده استفاده کنید.

 

3) سازگار با سیستم عامل ها و سیستم های بزرگ

در حال حاضر ، پایتون از بسیاری از سیستم عامل ها پشتیبانی می کندو این موضوع یکی از نقاط قوت این زبان برنامه نویسی چند پلترفمی است.

شما حتی می توانید از مترجمان پایتون برای اجرای کد بر روی سیستم عامل ها و ابزارهای خاص استفاده کنید.

همچنین ، پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیر شده است و این امکان را به شما می دهد تا بدون تکرار ، همان کد را بر روی سیستم عامل های مختلف اجرا کنید.

از این رو ، شما مجبور نیستید پس از ایجاد هرگونه تغییر ، کد را دوباره بر روی آن سیستم عامل بازنویسی کنید. شما می توانید بدون تغییر برنامه کد برنامه اصلاح شده را اجرا کرده و تأثیر تغییرات ایجاد شده در کد را فوراً بررسی کنید. این ویژگی ایجاد تغییر در کد را  برابر سرعت توسعه نرم افزار های را برای برنامه نویسان بیشتر می کند.

 

4) کتابخانه استاندارد قوی

کتابخانه استاندارد بزرگ و قوی آن باعث می شود امتیاز پایتون نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی بیشتر شود.

کتابخانه استاندارد بزرگ و قوی آن باعث می شود امتیاز پایتون نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی بیشتر شود.

کتابخانه استاندارد به شما این امکان را می دهد تا با توجه به نیازهای دقیق خود ، از طیف گسترده ای از ماژول ها ( کتاب خانه ) را انتخاب کنید. هر ماژول بیشتر شما را قادر می سازد بدون نوشتن کد اضافی عملکردی را به برنامه پایتون اضافه کنید.

به عنوان مثال ، هنگام نوشتن یک برنامه وب در پایتون ، می توانید از ماژول های خاص برای اجرای سرویس های وب ، انجام عملیات رشته ای ، مدیریت رابط سیستم عامل یا کار با پروتکل های اینترنت استفاده کنید.

حتی می توانید با مرور در اسناد کتابخانه استاندارد پایتون ، اطلاعات مربوط به ماژول های مختلف را جمع آوری کنید.

 

5) بسیاری از چارچوب ها و ابزارهای منبع باز

به عنوان یک زبان برنامه نویسی منبع باز ، پایتون به شما کمک می کند تا هزینه های توسعه نرم افزار را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

حتی می توانید از چندین چارچوب منبع باز ، کتابخانه و ابزارهای از قبل نوشته شده ، استفاده کنید تا زمان توسعه بدون افزایش هزینه های توسعه ، را کاهش دهید.

شما حتی می توانید متناسب با نیازهای دقیق خود از بین طیف گسترده ای از کتابخانه های منبع باز  و ابزارهای توسعه داده شده استفاده کنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید با استفاده از کتابخانه های تحت وب  مانند Django ، Flask ، Pyramid ، Bottle و Cherrypy ، برای توسعه برنامه های کاربردی تحت وب استفاده کنید. به همین ترتیب ، شما می توانید با استفاده از کتابخانه هایی مانند PyQT ، PyJs ، PyGUI ، Kivy ، PyGTK و WxPython برای نوشتن نرم افزار های که رابط کاربری گرافیکی را دارند استفاده کنید .

 

6) نرم افزار پیچیده را ساده کنید.

پایتون یک زبان برنامه نویسی با  کلی هدف است.

از این رو ، می توانید از زبان برنامه نویسی برای برنامه های دسک تاپ و وب استفاده کنید.

همچنین می توانید برای برنامه های پیچیده علمی و عددی از پایتون استفاده کنید. پایتون برای تسهیل در تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم داده ها با ویژگی هایی پیچیده طراحی شده است.

شما می توانید از ویژگی های آنالیز داده پایتون استفاده کنید تا بدون هدر دادن وقت و تلاش اضافی ، راه حل های بزرگ داده های سفارشی ایجاد کنید. در عین حال ، کتابخانه های تحلیل داده ها و API های ارائه شده توسط پایتون به شما کمک می کنند تا داده ها را به روشی جذاب تر و موثرتر تحلیل کنید. بسیاری از برنامه نویسان پایتون  حتی از پایتون برای انجام کارهای هوش مصنوعی (AI) و کارهای پردازش زبان طبیعی NLP استفاده می کنند.

 

7) توسعه محور آزمون را قبول کنید

برای ایجاد سریع نمونه اولیه نرم افزار می توانید از  پایتون استفاده کنید. همچنین ، شما می توانید به سادگی با تغییر دادن کد پایتون ، نرم افزار را بطور مستقیم از نمونه اولیه بسازید.

شما می توانید قبل از نوشتن کد به راحتی تست های مورد نیاز را بنویسید و از تست هایی که برای ارزیابی مداوم برنامه استفاده کنید.

با این وجود ، پایتون نیز مانند سایر زبان های برنامه نویسی ، معایب خاص خود را دارد.

برخی از ویژگی های داخلی که توسط زبان برنامه نویسی  دیگر ارائه می شود را ندارد.

از این رو ، برای تسریع در توسعه نرم افزار سفارشی ، باید از کتابخانه ها ، ماژول ها و چارچوب های پایتون استفاده کنید.

همچنین ، چندین سال مطالعه بر روی زبان های برنامه نویسی نشان داده که زبان برنامه نویسی پایتون از نظر سرعت کند تر از زبان های برنامه نویسی مانند جاوا و یا سی و یا سی پلاس پلاس است و برنامه نویسان زبان برنامه نویسی پایتون باید با استفاده از کد زدن آسان و سینتکس راحت پایتون سرعت این نرم افزار را بالا ببرند .

اما شما همیشه می توانید از پایتون برای سرعت بخشیدن به توسعه نرم افزار و ساده سازی نگهداری نرم افزار استفاده کنید.

 

بعد از این همه مزیت باز هم به برنامه نویسی پایتون ایمان نیاورده اید !؟

 

منبع :

https://medium.com/@mindfiresolutions.usa/python-7-important-reasons-why-you-should-use-python-5801a98a0d0b

نوامبر 7, 2019

۰ پاسخ به "7 دلیل استفاده و یادگیری پایتون"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X